חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב עצרו השבוע צעירים בדואים משבט טראבין בחשד שסחטו בעלי מוסכים בבאר שבע ודרשו מהם לשלם אלפי שקלים בחודש בתמורה לכך שלא יציתו את העסקים שלהם.

הפרשה וסיפורו של ל', שנחשפו לראשונה ב-mako לפני כחודש, עוררו סערה גדולה בעיר והביאו לכך שעשרות תושבים הקימו משמר אבטחה מקומי שהציע לאבטח את המוסכים ולאפשר לבעליהם לישון בבית.

ל', שנסחט על ידי עבריינים בדואים נדרש לשלם מדי חודש 15 אלף שקל ולא יציתו לו את המוסך. "אם תשלם יהיה לך שקט, אם לא תשלם נשרוף לך את המקום", איים העבריין הבדואי.

הסוחט כתב מכתב ל-ל' והזהיר אותו בהודעת וואטסאפ שאם לא ישלם הוא יגיע אליו למוסך. "אני מזהיר אותך פעם אחרונה. אני יכול להגיע לחדר שלך במוסך, שמתי לך על הרכב שלך דף. פעמיים היה לך מזל בגלל הילדים שהיו איתך. נותן לך עד יום ראשון", כתב העבריין.

ל', בניגוד לכמה בעלי מוסכים אחרים באזור, סירב לשלם את דמי החסות והתעקש לישון במוסך חודש ימים כדי למנוע את הצתתו. "ידעתי שאם אשן בבית הם יציתו את המוסך וייגרם לי נזק של מיליוני שקלים, ואם אשן בתוכו הם יפחדו לשרוף אותי חי כי לא יקבלו כלום", סיפר בשיחה עם mako.

הוא הגיש תלונה ביחידה המרכזית של משטרת מרחב הנגב, שלאחר חקירה סמויה עצרו כמה עבריינים בדואים משבט טראבין שחשודים בסחיטה. לאחר חקירה מעמיקה נותר בסופו של דבר צעיר בן 24 משבט טראבין כמי שנגדו נאספו ראיות מוצקות לביצוע עבירות הסחיטה. המשטרה הגישה לבית המשפט הצהרת תובע ובימים הקרובים הפרקליטות תגיש נגדו כתב אישום.

"אני מקווה שיהיה לי עכשיו שקט", אמר הבוקר ל' ל-mako לאחר שעודכן כי מי שסחט אותו נעצר, "אני מקווה שאוכל לפרנס עכשיו את המשפחה שלי בלי דאגות וחששות".