"כנופיית ההוריקן" - כך מכנים לאחרונה בעלי חנויות נוחות בדרום את חברי הכנופיה שמגיעים באישון לילה לעקור כספומטים ועל הדרך משאירים הרס רב מאוד שיכול להגיע לעשרות אלפי שקלים.

"הם זורעים הרס כמו הוריקן והכול כדי לתלוש כספומט ולברוח. זה נזק שיכול להגיע ליותר מ-100 אלף שקל שהביטוח לרוב לא מכסה או בכלל מסרב לבטח אותנו בגלל תדירות הפריצות לחנויות", טוען י', בעל חנות נוחות שנפרצה לאחרונה. "לא מעניינות אותם מצלמות האבטחה, אלה עבריינים מהפזורה הבדואית שלא סופרים את המשטרה ואין להם אלוהים. הם עושים מה שבא להם וגם כשעוצרים אותם בתי המשפט משחררים אותם מחוסר ראיות".

חברי הכנופיה הספיקו בשנה האחרונה לעקור כמה עשרות כספומטים ברחבי הארץ, בדגש על הדרום, השפלה ואזור השרון. "יש להם מודיעין טוב מאוד. הם יודעים את שעות הסגירה של החנויות. פעם הם היו שודדים קופסאות סיגריות אבל הם עברו לכספומטים שזה כסף מזומן. סיגריות צריך למכור וזה עשוי להביא למעצרם", הסביר קצין משטרה, "הם מגיעים רעולי פנים, עם ג'יפ או טנדר עוצמתי, ווי גרירה חזקים ושלשלאות ברזל כדי לעקור את הכספומט מהמקום".

בליל חמישי שעבר הגיעו חברי הכנופיה לתחנת דלק בעיר נתיבות. הםפרצו לחנות והחריבו אותה - רמסו אלפי מוצרים, עקרו כספומט וברחו.

הכספומט הכיל עשרות אלפי שקלים. חברי הכנופיה טרם נעצרו. המשטרה פתחה בחקירה בניסיון לעצור אותם. בחלק מהמקרים בעלי החנויות הביאו כלבי תקיפה על מנת להתגונן מפני העבריינים. "אין ברירה. המשטרה לא יכולה לעזור הרבה אז הכלבים יטפלו באותם שודדים נבזים שהורסים לנו את העסקים", ציין בעל חנות נוחות בדרום הארץ.