מסתערבים של מג"ב דרום שהתחפשו לעובדי חברת בנייה תפסו על חם חשודים בסחיטה שאיימו על בעלי החברה ועובדיו.

בשבועות האחרונים עבריינים בדואים מהנגב איימו על בעלי חברה ממרכז הארץ ועל העובדים שלו, הם דרשו שלא יבצעו עבודות פיתוח בטענה שהקרקע שייכת להם. העובדים חששו לעבוד במקום מהפחד שייפגעו בהם.

החברה רכשה את הקרקע באזור התעשייה ברהט. בני משפחה מהעיר טענו מנגד שהקרקע שלהם והיא נרכשה באופן לא חוקי ושצריכים לפצות אותם.

לתחנת משטרת רהט הגיע מידע על הסחיטה והאיומים של אותם תושבים כלפי עובדי החברה והבעלים. במשטרת מרחב הנגב הקימו צוות חקירה מיוחד שכלל גם מסתערבים של יחידת מג"ב דרום. הם החליטו לעשות תרגיל לסוחטים, מסתערבים של מג"ב התחפשו לעובדים של החברה הקבלנית והחלו לעבוד במקום.

בעוד המסתערבים עובדים במקום הגיעו שני בני משפחה בני 20 ו-60 מרהט ואיימו עליהם באמצעות סכין שיעזבו את המקום. "הקרקע שייכת לנו, תעופו מפה", איימו השניים.

המסתערבים המשיכו "לעבוד" כרגיל כשהם מתעדים את האיומים וכעבור כמה דקות לאחר שהיו בידיהם הראיות המתועדות הם נעצרו.

"הם לא הבינו מאיפה נפלנו עליהם", סיפרו גורם ביחידת המסתערבים, "הם היו בהלם שאנחנו מסתערבים. הם היו בטוחים שאנחנו עובדים של החברה".

השניים נעצרו ונלקחו לחקירה בתחנת משטרת רהט. הם הכחישו אבל בידי המשטרה יש מספיק ראיות. מעצרם הוארך כמה פעמים והפרקליטות תגיש נגדם בימים הקרובים כתב אישום.