כמה זמן לוקח לגנוב טויוטה היברדית חדשה, שנחשבת כיום ללהיט של כנופיות גנבי כלי הרכב, בישראל? קצת פחות מדקה.

בחודשים האחרונים פועלת בבאר שבע והסביבה "כנופיית טויוטה היברדית".  מדובר במכונית מבוקשת מאוד על ידי הגנבים שמכילה בתוכה חלקים יקרים מאוד. הכנופיות מגיעות מהפזורה הבדואית ודרום הר חברון, הם פושטים בשעות הלילה על השכונות בעיר כדי לאתר את המכונית ותוך דקה ולעיתים אפילו פחות הם גונבים את המכונית ונמלטים איתה לשטחי הרשות הפלסטינית.

"הגעתי לתחנה המשטרה להתלונן שגנבו לי את הטויוטה שקיבלתי בליסינג מהעבודה. החוקר בתחנת משטרת באר שבע אמר לי שהיו לפני 40 איש שגנבו להם את אותה מכונית. הוא התפלא שיש לי את המכונית כמעט שנתיים", סיפר מ' תושב העיר שהטויוטה ההיברדית שקיבל מעבודתו נגנבה מחניית ביתו, "הוא אמר לי שמכוניות כאלה נגנבו תוך ימים ספורים, שאין הרבה מה לעשות".

מתברר שבאחרונה כנופיות הגנבים מגיעים עם טרקטורונים, כלי פריצה ומחשוב מיוחד המסייע להם להניע את המכונית ולהימלט מהמקום.

"הגנבים מגיעים לשכונות עם טרקטורונים שמלווים את הגנבים. לפי התיעוד במצלמות, הם יורדים מהטרקטורנים וגונבים מהר את המכונית היקרה. כשראינו את התמונות היינו בהלם. זה נראה כל כך קל ואין משטרה באזור בכלל. אין מי שיעצור אותם", טען תושב העיר.

לאחר מכן הטרקטורונים מלווים את הגנב עם המכונית כדי להתריע בפניו על המצאות שוטרים או ניידות בשטח וכדי להסיח את דעתם במידה ויש כאלה.

משטרת מרחב הנגב עצרה כמה כנופיות שהתמחו בגניבת טויוטה היברידית, אבל הגנבים ממשיכים להכות ללא רחם וההערכה שבנגב נגנבו מאות כלי רכב כאלה רק בשנה האחרונה.

"הם מתוחכמים מאוד, משתמשים בציוד ממוחשב. אנחנו עושים את כל המאמצים לאתר אותם ולמצות עמם את הדין",הסביר קצין משטרה.