דיירי בניין ברחוב רחבעם זאבי בראשון לציון התעוררו יום אחד לקולות נפץ אדירים. הם גילו כי אדם שזהותו אינה ידועה להם, ירה לעבר המרפסות וחלונות הדירות שלהם - ושב ועשה זאת גם בימים הבאים. כ-24 דירות נפגעו מהירי ונגרם נזק רב. לטענת הדיירים, המשטרה לא מטפלת במקרה מספיק ברצינות.

אחת מדיירות הבניין בן 23 הקומות, לימור גורי, תיארה: "אני מורה. ביום שלישי שעבר חזרתי מבית הספר בשעה 14:00, התיישבתי בפינת האוכל וראיתי בקבוצת הוואטסאפ של הבניין שדיירת כתבה: 'וואי, התנפצה לי השמשה. כנראה עורבים נכנסו לי בשמשה'. דייר אחר כתב, 'השולחן מזכוכית שלי שבור לרסיסים'. עוד דייר כתב, 'הזכוכית שלי'. ככה ראיתי 16-17-20 הודעות. הלכתי למרפסת שלי ומצאתי גם אצלי כדור בזכוכית".

מצאת קליע?
"ראיתי קליע. הכדורים עצמם היו מפוזרים במרפסת. מלא מלא כדורים, הוא ירה לכל כיוון. המשטרה טוענת שאלה קליעים מפלסטיק, אבל זה חד משמעית קליעים מברזל. אנחנו רואים את מיכלי הגז. זה אקדח איירסופט שאפשר להשיג בעלי אקספרס. לא יודעת אם זה מעשה קונדס של ילדים, לא בדקו את הכיוונים האלה".

מתי אתם מבינים שירו לכם על הדירות?
"אנשים לא הבינו בהתחלה שזה ירי. אני ישר אמרתי להם: חבר'ה, יורים עלינו. סגרתי את כל החלונות והזמנתי משטרה. המשטרה עמדה פה מ-14:00 עד 19:00. תוך כדי שהמשטרה פה, המשיכו לירות עלינו. פגעו ברכבים ובבניין לידי. ההורים נלחצו. דיירת התקשרה אליי בהיסטריה: 'לימור, ירו עכשיו'. התנפצו לה כל הזכוכיות. הירי בוצע בעוצמה חזקה. הוא יורה מגבוה, לכן את הזכוכית שלי לא הצליח לפוצץ - אבל לאחרים בקומות הגבוהות, החלונות התנפצו כליל. פיצוצים מטורפים, העוצמה מטורפת. יש פחד. לא מרגישה בטוחה לחלוטין".

מי יורה שוב ושוב על בניין בראשון לציון? (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
קליעים על הכביש | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

היורה נמצא באחד הבניינים הסמוכים?
"כן. בהתחלה חשבנו שאולי זה רחפן, אבל לא, זה מישהו שמכוון ופוגע. אמרתי לדיירים: בואו נעמוד מול החלונות ונסתכל מאיפה הירי מגיע, אבל הוא יורה כנראה ממקום מאוד צפוף, אולי ממרפסת או חלון. אי אפשר לראות. הירי נעשה מהר".

המשטרה לא בדקה את זווית הירי?
"אספנו למשטרה את מיכליות הגז כדי שיביאו מז"פ ויבדקו טביעות אצבעות על המיכליות, אבל הם אמרו שלא ניתן לעשות את זה עד שאין הוכחה מי היורה. רשלנות המשטרה עברה כל גבול. פניתי לעיריית ראשון לציון ששמה לנו שיטור שמפטרל, אבל זו בדיחה. שלחו לכאן בחורה שלא מבינה כלום מימינה ומשמאלה ומסיירת".

הירי נמשך?
"בוודאי שנמשך. אנחנו עם חלונות סגורים. זו גלריה של שמונה מגדלים, ולא עוברים פה אפילו בטעות. החלונות שלי סגורים לחלוטין, הבית אטום. אם אשב על הספה בסלון, הירי ממש לכיוון הראש. מזל שהזכוכית שלי 8 מ"מ ובנס הכדור לא חדר. זה ירי שאם הוא פוגע בראש, בעין או באיבר אחר בגוף של ילד או מבוגר, זה מוות לדעתי".

כמה אירועי ירי חוויתם עד עכשיו?
"ירו על 24 דירות והמשטרה עדיין לא מצאה מי היורה. אמרו לנו לבוא ולהגיש תלונה, אבל אז כשניגשנו רשמו שאלה כדורי פלסטיק. אלה ממש לא כדורי פלסטיק. אני לא יודעת אם זה מבוגר או ילד שמבצעים את הירי, אבל אין הרתעה. כל אחד לוקח כלי נשק. אני מקווה ומצפה שיימצאו את היורה. פנינו לזה שמשווק את בלוני הגז האלה, הוא לא הסכים למסור לנו מידע למי מכר. ניסינו לעשות מעקבים, כי המשטרה לא עושה את מה שצריך. לא הצלחנו. מה שנותר זה לפנות אליכם, בתקווה שמכם תבוא הישועה".

מי יורה שוב ושוב על בניין בראשון לציון? (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
שולחן מזכוכית שנופץ באחת המרפסות | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12
תגובת משטרת ישראל: "מיד עם קבלת הדיווח אודות גרימת נזק למספר חלונות בבניין מגורים, המשטרה פתחה בבדיקת נסיבות המקרה תוך ביצוע סריקות, איסוף וניתוח אמצעי תיעוד בסביבה ודגימת ממצאים נוספים במטרה לאתר את המבצעים. החקירה נמשכת".