נזיפה חמורה וקנס של 2,000 שקלים. זהו עונשו של י', קצין משטרה מוערך ששימש כסגן מפקד תחנה בדרגה סגן ניצב, סיכל בעברו פיגוע, ונאשם בהטרדה מינית של של קצינה ששירתה יחד עמו.  

האירוע בגינו הועמד הקצין לדין התרחש לפני כשנה וחצי, אז נסעו הקצין יחד עם שוטרים נוספים מאותה תחנה לטיול גיבוש באילת. באחד מערבי הגיבושון יצאו הקצין והקצינה יחד עם שאר השוטרים לבלות באחד המועדונים בעיר לבילוי שנמשך עד לשעות הלילה המאוחרות.

על פי כתב האישום, אותו קצין מוערך שתה במהלך הבילוי בקבוק בירה ושתי כוסות וודקה עם רד בול, וזמן קצר לאחר מכן נסע הקצין בניידת שלו חזרה למלון יחד עם הקצינה ועוד שני שוטרים נוספים.

עם הגעתם לבית המלון בו התארחו, ביקש הקצין מהקצינה שהייתה תחת מרותו להיכנס אליו לחדר כדי לשוחח עמה, וכשהגיעו לחדרו, נכנס הקצין לשירותים, החליף את חולצתו, והתיישב בספה לצדה של הקצינה והחל לשאול אותה שאלות בעלות אופי מיני.

"האם את בתולה?", שאל הקצין את הקצינה והמשיך: "האם הייתה לך מערכת יחסים קבועה"?. הקצינה, שנותרה המומה משאלותיו, עזבה את החדר מיד לאחר מכן, וזמן קצר אחרי שיצאה מחדרו שלח לה על פי החשד הקצין הודעת וואטסאפ בה כתב לה: "בואי", הודעה אותה מחק כעבור זמן קצר.

אירוע אותו הלילה הגיעו למחלקת המשמעת של משטרת ישראל, וזו החליטה להגיש נגד הקצין כתב אישום לבית הדין הארצי למשמעת בגין שתי עבירות של התנהגות בלתי הולמת.

עם תחילת המשפט טענה התובעת כי מדובר במקרה חמור, שכן מדובר במפקד ששתה לשוכרה בנוכחות פקודיו, דבר שיש בו משום התנהגות פסולה המנוגדת לערכי המשטרה, בטח ובטח כאשר מדובר בקצין שקיבל את עיטור המופת בגין סיכול פיגוע התאבדות.

רימון הלם לעבר ביתו של עו
עם חזרתם לבית המלון ביקש הקצין מהקצינה לעלות לחדרו | צילום: החדשות

האירוע אליו התייחסה התובעת ארע לפני מספר שנים, אז הבחין אותו קצין במחבל שנשא על גופו תיק נפץ, חתר למגע, הרחיק אזרחים, ותוך סיכון חייו התקרב למחבל וחיסל אותו. בעקבות כך קיבל מכתב הוקרה מראש הממשלה דאז אריק שרון. עוד במהלך המשפט התברר כי מאותו קצין היה מעורב בנסיון פיגוע נוסף כשרדף אחרי נער בן 15, האחראי לפיגוע, חיסל אותו וטיפל בפצועים המקום.

עם בירור כל הפרטים והצגתם בבית המשפט, דרשה התביעה לגזור על הקצין עונש של נזיפה והורדה בדרגה לחודשיים.

הקצין מצדו הביא לבית הדין קצינים בכירים במשטרה שעמם עבד ומסרו עדות אופי על היותו קצין מצטיין וערכי שתרם רבות למשטרה ולביטחון המדינה.

סנגורו של הקצין טען כי לא מדובר בתיק של שכרות, אלא במקרה המצוי ברף הנמוך, ויש להתחשב בעובדה שמדובר בקצין שתרם רבות לביטחון מדינת ישראל. הוא ביקש להסתפק לכל היותר בעונש של נזיפה וקנס כספי  ללא הורדה בדרגה.

הקצין עצמו חש אי נוחות מהגעתו לבית הדין, וציין כי מדובר באירוע מביש וקשה עבורו, ולדבריו אשתו וילדיו תמכו בו, והוא טעה בכך שנתן אוזן קשבת לקצינה. בהמשך ביקש הקצין משופטי בית הדין לנקוט כלפיו במידה הרחמים.

השופטים התחשבו בתרומתו של הקצין לביטחון המדינה, בסיכול פיגוע  ובסיכון חייו להגנה על כוחות הביטחון ואזרחים, וגזרו עליו לאחרונה נזיפה חמורה שתירשם בתיקו האישי וקנס של 2,000 שקל.