גבר תושב צפון הארץ שנכנס לבריכה בהפרדה בה שהו נשים כשהוא עם תחתונים בלבד והוכה קשות על ידי גבר אחר - יפוצה ב-3,500 שקלים, כך פסק לאחרונה בית המשפט.

המקרה המדובר התרחש לפני כשנתיים, אז ג', מנוי באחת הבריכות העירונית באזור הצפון הגיע יחד עם בנו הקטן לשחות במקום. לדבריו, הוא נכנס למתחם הגברים שבשטח הבריכה והמתין עד שמרבית הנשים יעזבו את המקום לפי שעות החלוקה שנקבעו מראש.

"בשעה הזו הנשים היו צריכות לפנות כבר את שטח הבריכה אז חיכיתי עוד קצת לפני שנכנסתי. ראית שחלק עומדות לצאת וחלק מתכוונות להישאר", ציין ג' שהמתין לדבריו כחצי שעה מחוץ לבריכה, וכשהבחין שבפנים נותרו רק ילדים, הוא החליט להיכנס פנימה ולשחות, ולטענתו הוא לבש באותו זמן מכנסי שחייה.

"לפתע, בזמן שאני שוחה ליד הבן שלי, הגיח גבר שאני לא מכיר את זהותו ונתן לי בעיטה לראש בתוך המים. הבן שלי היה בטראומה ופרץ בבכי. לא ראיתי מי האיש כי הוא ברח מהמקום והנהלת הבריכה לא נתנה לי את פרטיו. אני אדם עם ערכים ומסורת ולא הייתי נכנס לבריכה שבה יש נשים. זה מחדל חמור של מנהלי הבריכה שאפשרו לי להיכנס למקום בכלל", טען ג'.

דן כרמל בריכה (צילום: אורי אקרמן)
אילוסטרציה. למקום המצולם אין קשר לנושא הכתבה | צילום: אורי אקרמן

לדבריו, לאחר המכה הקשה שקיבל הוא החל לחוש ברע, והחליט להתפנות לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. עם הגעתו לחדר המיון הוא עבר צילום סי.טי וקיבל טיפול ראשוני לטיפול בחבלה בראשו. אחרי שהתאושש, הוא התלבט האם להגיש תלונה במשטרה, ולבסוף החליט לוותר על כך. "פחדתי שאותו אדם קשור למשפחת פשע אז לא התלוננתי", הסביר ג'.

אלא שכמה ימים לאחר מכן החליט ג' להגיש תביעה נגד הנהלת הבריכה לבית המשפט לתביעות קטנות בחדרה, ודרש פיצוי של 5,200 שקלים. הנהלת הבריכה מצדה, הגישה כתב הגנה בו ביקשה לדחות את תביעתו של ג' בנימוק שהוא הסתובבב בלבוש לא צנוע בניגוד לשילוט בבריכה האוסר זאת.

מנהל הבריכה העיד בבית המשפט כי ג' לבש תחתונים בעת ששהה במקום, זאת בניגוד לנהלים הברורים וכאמור בניגוד לשלטים שהורו להתלבש בצניעות בשטח הבריכה.

"מדובר באירוע פתאומי ולא צפוי. זה לא מקובל שלקוח יסתובב בחברה שמרנית כמו שלנו עם תחתונים", טען מנהל הבריכה, "הוא הרשה לעצמו לצאת מהבריכה עם תחתונים, המקרה היה מחוץ לבריכה והוא קיבל אגרוף ולא בעיטה".

לאחר דיון בנושא, קבעה השופטת שדנה בתיק כי הנהלת הבריכה תפצה את הלקוח בסכום של 3,500 שקל כולל החזרת חלק מדמי המנוי ששילם. לדבריה, להנהלת הבריכה יש אחריות למקרה, שכן מאבטחים או אנשים מטעמה היו צריכים להעיר לג' במידה ולא היה לבוש כראוי כמו גם למנוע ממנו להיכנס לבריכה, ולכן מי שלא עשתה כך - היא חשפה אותו לתקיפה ועליה לפצות אותו בגין הנזק שנגרם לו.