רצח, ניסיון רצח, דקירות וזריקת רימון לעבר סוכנות של מכוניות יוקרה באזור התעשייה, זו המציאות בשבועיים האחרונים בעיר נתניה, שבעבר הייתה בירת הפשע של ישראל.

במשטרת מרחב השרון ותחנת משטרת נתניה בשיתוף מתפ"א החליטו לצאת למלחמה נגד ארגוני הפשע בעיר במטרה למגר את כוחם הכלכלי ולמנוע מהם צינורות חמצן שיפעילו אותם.

אנשי המודיעין בתחנת נתניה מיפו את העסקים של אותם ארגוני פשיעה כדי לסגור אותם: "המטרה שלנו היא למרר את החיים שלהם, לנטרל את בלוני החמצן שלהם כדי לסגור אותם ולפגוע בהם בצורה קשה ביותר", הדגיש קצין משטרה, "הבאנו איתנו את כל משרדי הממשלה לבדוק את העסקים ברמת המיקרו".

בסוף השבוע שוטרי תחנת נתניה, יחד עם לוחמי מג"ב, עובדי ביטוח לאומי, רשות המיסים, חברת חשמל, משרד הבריאות, המרכז לגביית קנסות, אגף ההנדסה בעירייה והפרקליטות פשטו על אותם עסקים של ארגוני הפשיעה שרובם פעלו ללא רישיון עסק והעלימו מיסים.

במהלך הפשיטה גילה כוח המשימה שבחלק מהם הועסקו שוהים בלתי חוקיים, עובדים הועסקו ללא תלושי משכורת ודיווח לרשות המיסים וביטוח לאומי. באחד המקרים גילו שבעל עסק הקשור לארגון פשע חייב מאות אלפי שקלים למרכז לגביית קנסות. כוח המשימה החרים לו ציוד יקר עד להחזרת החוב לקופת המדינה. בכמה לופטים שיש בהם בריכות התגלו חריגות באיכות המים, לא נמצאו אמצעי מיגון מפני שריפות, שיש בהם לסכן את חיי השוהים בהם. כל מתחמי הלופטים נבנו ללא היתרי בנייה של העירייה.

"ביצענו מבצע כזה בכפר סבא, עכשיו בנתניה, שם המטרה שלנו היא למוטט כלכלית את ארגוני הפשע. הפגיעה הכלכלית יכול לגרום להתרסקות הארגונים ולפגוע בפעילותם", הוסיף קצין משטרה.