עד המדינה בתיק נגד העבריין ניבי זגורי ואנשיו, סיפק בימים האחרונים במהלך עדותו הצצה מצמררת לטירוף שאחז בזגורי ואנשיו במשימתם לחסל את טל קורקוס - עד המדינה לשעבר, ומי ששלח למעשה את זגורי לכלא לשבע שנות מאסר בפועל.

עדותו של עד המדינה נגד זגורי (ונגד ראש משפחת הפשע מיכאל מור) אמורה להימשך תקופה ארוכה (במהלכה תתקיים עדות מטעם התביעה וחקירות נגדיות של סנגורי הנאשמים), ובין שלל חשיפותיו של עד המדינה עד כה, מתבררים פרטים חדשים על הרצון בנקמה שבער בגופו של ראש ארגון הפשע מהדרום, ורצונו לחסל את קורקוס ולפגוע אנושות בבני משפחתו.

כזכור, זגורי מואשם בבית המשפט המחוזי בשלושה תיקי הרצח של אלישע סבח, טל קורקוס ודבורה הירש, ולפי עדותו של עד המדינה, רשימת החיסול הכוללת של זגורי הייתה אמורה להיראות לגמרי אחרת.

"לניבי יש רשימת חיסול ארוכה. הוא סיפר לי שהוא ומשה רובין (הנאשם בתיק הרצח של דבורה הירש) תכננו להיכנס לבית הוריו של קורקוס ולטבוח בכל בני המשפחה, כולל הילדים", חשף עד המדינה.

זגורי, כך על פי כתב האישום, נעזר באריק איטל (שמרצה ארבע מאסרי עולם בגין ארבעה מקרי רצח) כדי לחסל את סבח, שנרצח אחרי שחשדו כי הוא היה זה שהפליל את אחיו של אריק, אדם, שהורשע ברצח הכפול של שני נערים בפיצוציה בבאר שבע בשנת 2007. 

בהמשך עדותו של עד המדינה התברר כי לזגורי היה בנוסף "חשבון פתוח" עם לירז תשובה, בתו של אלישע סבח (שכאמור נורה למוות במסעדה שניהל בנתניה על ידי אריק איטל) ובעלה רועי, אשר נרצח לפני למעלה מעשור והמשטרה חושדת כי הוא חוסל לכאורה על ידי אדם איטל - דבר שלא הוכח מעולם.

ניבי זגורי בווידאו צ'אט עם עד המדינה (צילום: עובדה, שידורי קשת)
"תכנן לחסל את כל משפחת קורקוס". ניבי זגורי | צילום: עובדה, שידורי קשת

לטענת עד המדינה, זגורי שמע מאנשים שנכחו בהלוויתו של סבח כי בתו, לירז, אמרה שצריך לפגוע בבנותיו של זגורי כנקמה על מעשיו, ועל חיסול אביה של תשובה העיד עד המדינה בבית המשפט: "עשינו שני סיבובים (מתייחס לאריק איטל שהיה יחד איתו) סביב העסק של אלישע, ומיד זיהינו אותו עומד על פס הכנת האוכל בעסק שלו".

"אריק התארגן, ירד במקום, וקבענו שאני עובר את הרמזור ומחכה לו", המשיך עד המדינה בעדותו. "הוא הלך לעסק של אלישע, ואני יצאתי לראות את הרצח. אחרי הירי שאלתי את אריק: 'הוא קיבל בראש?', והוא אמר לי שלא, אבל שהוא קיבל חמישה כדורים".

לדבריו של עד המדינה, כעבור כמה ימים הוא טס לסין כדי להיפגש עם זגורי, וזה שאל אותו מי היה האדם שרצח את סבח: "אמרתי לו שזה אריק", סיפר עד המדינה, "וניבי מיד אמר לי שהוא יודע שזה הוא, כי אריק ביקר אותו לפני ועדכן אותו בזה".

על חיסולו של קורקוס סיפר עד המדינה כיצד הופעל מטען החבלה שהוביל לחיסולו (לטענת המשטרה מיכאל מור היה זה שמכר את המטען לזגורי כדי להעביר אותו לעד המדינה ואריק איטל): "אריק הדביק את המטען לרכב של טל, ולקראת שלוש וחצי לפנות בוקר הוא ירד מדירת ההימורים באשקלון. אריק לחץ על המטען, ושניות אחר כך שמענו את טל צועק 'אימא, אימא'. הוא צעק בלי הפסקה, ואז אריק אמר לי בוא נלך".

עבור חיסולו של קורקוס, קיבל עד המדינה לטענתו מזגורי סכום של כ-40 אלף שקל, ובהמשך סיפר כאמור על כוונתו של זגורי לחסל את לירז תשובה: "התכנית הייתה לרצוח את לירז ולסחור בגופתה תמורת שחרורו של עבריין המרצה מאסר. ממש כמו שנוהגים לעשות ארגוני טרור", סיפר עד המדינה. "ניבי אמר לי שבהלוויה של אבא שלה היא אמרה שתהרוג את הילדות שלו והיא תיתן לו לשבעת שבעה. זה עצבן אותו, והוא חשש שלירז מגבשת את כל העדים נגדו ומממנת אותם".

רצח אלישע סבח ממצלמות האבטחה (צילום: עובדה, שידורי קשת)
תיעוד מתוך חיסולו של אלישע סבח | צילום: עובדה, שידורי קשת

על עבודתו עבור זגורי סיפר עד המדינה: "עשיתי את הכול בשביל ניבי באהבה... הוא ביקש את אלישע סבח מת... הוא ביקש את קורקוס מת.. ניבי מבקש ואני מגשים את החלומות של ניבי זגורי".

תוך שכך, בדיון האחרון בו העיד עד המדינה, טען זגורי כי הוא "חף מפשע", ויחד איתו גם כל שאר הנאשמים אותם הפליל העד וטוענים כי מדובר באדם שהוא "שקרן כרוני ורוצח עם דם על הידיים". כך או כך,  עדותו של עד המדינה צפויה להימשך במהלך החודשים הקרובים אז ייחשפו כנראה פרטים נוספים על פועלם של ניבי זגורי ואנשיו.