המועצה המקומית גן יבנה נחשבת לאחד האזורים השקטים והיוקרתיים בישראל. מחירי הבתים ביישוב האמירו בשנים האחרונות, אבל בשבועות האחרונים גל של פריצות פקד את היישוב שממוקם במרכז הארץ והכניס ללחץ את מאות המשפחות המתגוררות בו.

למרות שתושבי גן יבנה משלמים סכום חודשי למועצה המקומית לטובת אגרת השמירה, מתברר שהגנבים לא מתרגשים מהאבטחה ביישוב ונכנסים לבתים באישון לילה, חלקם בפנים גלויות, וגונבים מכל הבא ליד. ממידע שהגיע לידי mako מתברר כי עשרות וילות נפרצו ביישוב בחודשים האחרונים והגנבים נעלמו עם רכוש שמוערך במיליוני שקלים; החל מטלפונים סלולריים, כסף מזומן, תכשיטים יקרי ערך, אייפדים ומחשבים ועוד.

"יש פה מכה של גניבות, בעיקר על ידי כנופיות של תושבי השטחים ובדואים שפושטים מדי ערב על הווילות במועצה, גונבים רכוש רב ומסכנים באופן ממשי את התושבים. אנחנו מרגישים מופקרים לגמרי והפחד שלי הוא שאחד התושבים יתעמת עם הגנבים וישלם בחייו", מזהיר ב', תושב הגן יבנה שביתו נפרץ פעמיים בחודשים האחרונים.

ב' מספר כי באחת הפעמים בהן ביתו נפרץ בנו בן ה-10 התעורר בשעת לילה מאוחרת, נתקל בגנבים כשניגש לעשות את צרכיו בשירותים, והחל לצעוק במה שגרם לפורצים לברוח מהמקום. "תאר לך שהבן שלי היה נתקל בגנב פנים מול פנים. הרי הם היו יכולים לפגוע בו ואז מה היינו עושים? כפרה על הרכוש! אבל מה עם חיי אדם? אתה גר ביישוב איכותי והגנבים חוגגים עלינו ומסכנים את חיינו", זועם C'.

אם זה לא מספיק, בלילה שבין יום שלישי לרביעי בשבוע שעבר הגיעו הפורצים גם לביתו של עו"ד שעבר לאחרונה להתגורר ביישוב, ומצלמות האבטחה בביתו תיעדו את הגנבים מרוקנים את הבית, וכעבור כמה דקות נעלמים כאילו בלעה אותם האדמה. מיד כשהתעורר והבחין בפריצה הזעיק עורך הדין את השוטרים ואלו עדכנו אותו ששני בתים נוספים נפרצו באותו הרחוב בו הוא מתגורר.

"מלבד הפריטים שנגנבו זו בעיקר התחושה הלא נעימה שמישהו מסתובב בכזאת קלות במקום שאמור להיות המקום הכי בטוח עבורך", הסביר עו"ד והוסיף כי באחד המקרים בני זוג המתגוררים בסמוך אליו הצליחו לתפוס את אחד הפורצים והזעיקו את השוטרים שעצרו אותו. "חלק מהתושבים רכשו כלבי תקיפה ומערכות אזעקה מתוחכמות כדי להרתיע את הגנבים", חושף אחד השכנים.

גורמים במשטרה מסרו ל-mako כי הם מכירים את גל הפריצות לבתים בגן יבנה וייתכן שמדובר בחוליה שפעלה באזור וככל הנראה יצאה מאזור שטחים. "כך או כך המשטרה תגביר את הסיורים והנוכחות ביישוב", מסר אותו גורם. "יש חקירה גלויה וסמויה לאתר את הפורצים שפעלו בגן יבנה ונעשתה פעילות ביישוב לאיתור שוהים בלתי חוקיים שייתכן והיו מעורבים בפריצות".