לא פחות מ-8,112 ישראלים נעצרו או ישבו במאסר או מעצר בעשר השנים האחרונות ברחבי העולם, כך עולה מנתונים שהגיש משרד החוץ במענה לבקשה של התנועה לחופש המידע והקליניקה לחופש המידע במכללה למנהל - על כמות הישראלים בהם טיפלו נציגויות ישראל השונות במהלך השנים 2009-2019.

מהנתונים עולה כי בשנה החולפת (2019) היו עצורים בסך הכל 669 ישראלים ברחבי העולם, כאשר בראש הרשימה ניצבת מוסקבה, שעלתה לכותרות השנה בפרשת נעמה יששכר. מלבד יששכר, היו עצורים במדינה ב-2019 עוד 59 ישראלים.

אחרי מוסקבה ניצבת ניו יורק עם 53 ישראלים, לוס אנג'לס עם 46 עצורים, קייב עם 46 ופריז סוגרת את החמישיה המובילה עם 30 ישראלים שנעצרו במדינה. הרשימה כולה כוללת 79 מדינות ובהן איסטנבול (12 עצורים), לונדון (6), ניו דלהי (3) ודקאר (1) ועוד.

שלושת הנציגויות שטיפלו בכמויות הגדולות ביותר של ישראלים שישבו במעצר או מאסר לפחות יום אחד במהלך בשנים האחרונות הן לוס אנג'לס עם 805 ישראלים וניו יורק עם 792 ישראלים, ונציגות ישראל במוסקבה שטיפלה בכ-649 מקרים של ישראלים ששהו במעצר או מאסר לפחות יום אחד במהלך השנה.

לשאלת העבירות בגינן נעצרו הישראלים השיבו במשרד כי הם לא מחזיקים במידע אופי העבירה, מאחר והעבירה אינה מהווה קריטריון רלוונטי בכל הנוגע למתן סיוע קונסולרי לאזרחים ישראלים, אך לרוב מדובר בעבירות של אחזקה או סחר בסמים, תקיפות מיניות בחומרות שונות, עבירות פדופיליה, סחר באיברים, עבירות מחשוב, שוד, חטיפה, שהייה בלתי חוקית ורצח.