מעצר דרמטי בשדה התעופה מוחמד החמישי בקזבלנקה: מירי אביטן, אשתו של העבריין הנמלט גולן אביטן, נעצרה ביום שישי האחרון בשעות הצהריים בשדה התעופה בחשד כי הייתה מעורבת בזיוף דרכון ומסמכים אשר סייעו לה  בקבלת אזרחות מרוקאית שלא כחוק.

אביטן נעצרה כשברשותה דרכון מרוקאי עם שם נעוריה, מירי נחמני, ועל פי עדי ראייה הייתה מופתעת מאוד ממעצרה, וכלל לא ידעה שהיא מבוקשת במדינה, והייתה בדרכה לפגוש את בעלה גולן בכלא עוקשה בו הוא עצור יחד עם שאר חברי רשת הזייפנים.

פרשת הרשת לזיוף הדרכונים מסעירה את התקשורת המרוקאית בחודשים האחרונים, ועל פי החשד מדובר ברשת שזייפה כ-960 דרכונים ואזרחויות עבור אזרחים ישראליים, פלסטינים וערבים ישראלים, וגלגלה מיליוני שקלים, כאשר חבריה שיחדו על פי החשד שוטרים, קציני משטרה, שופטים ופקידים בכירי במשרד הפנים המקומי אשר סייעו להם בקבלת המסמכים המבוקשים.

על פי הדיווחים, אביטן נלקחה משדה התעופה ישירות למעצר, ומחר בבוקר צפוי בית המשפט לדון בכתב החשדות נגדה ובבקשת התביעה המרוקאית להאריך את מעצרה. כמו כן מתברר כי בימים האחרונים התריעו מקורביה של אביט שלא תטוס למרוקו מחשש שתיעצר, ולדברי אחד המקרובים אביטן טענה בתגובה כי כל המסמכים שלה הושגו כחוק.

"אני בטוחה בחפותו של בעלי, ואין לו כל קשר לכל מה שמייחסים לו", סיפרה אביטן בשיחה עם mako לפני כמה שבועות. "אני מבקרת אותו מדי פעם בכלא ובדיונים, ואין לי כל בעיה להיכנס למרוקו".

עו"ד יניב שגב (צילום: באדיבות המצולם)
עורך הדין יניב שגב, פרקליטה של אביטן | צילום: באדיבות המצולם

כאמור, מה שאביטן לא ידעה הוא שהיא מבוקשת לחקירה בחשד לזיוף מסמכים כבר כחודשיים, ושלטונות מרוקו חיכו לרגע הנכון על מנת לעצור אותה. "נפגשתי איתה היום חמישי האחרון והיא אמרה לי שהיא טסה לפגוש את גולן", מספר מקורב לזוג. "אני בהלם מהמעצר שלה ובטוח שאין לה כל קשר לפרשה".

כזכור, גולן אביטן נמלט מישראל לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין שלושה מקרי רצח, הוא נעצר לפני כחודשיים בבית הכנסת בקזבלנקה בחשד לזיוף מסמכים, ומאז הוא עצור וממתין לדיון במשפטו.

פרקליטה של גולן, עו"ד יניב שגב, אישר את דבר מעצרה ומסר בתגובה: "הופתעתי ממעצרה של מרשתי ואני בודק את נסיבות העניין".