כבר שלושה שבועות שמשה חוגג, מבעלי בית"ר ירושלים, עצור באגף 5 בבית המעצר הדרים הסמוך לכביש 4 באזור השרון באשמת עבירות מין חמורות ועבירות של הלבנת הון. מאז מעצרו נמצא חוגג תחת השגחה צמודה של סוהרים מחשש שייפגע בעצמו או שעצירים אחרים ינסו לפגוע בו או לסחוט אותו.

"מדובר בתנאים לא קלים לאדם שנעצר בפעם הראשונה ולקח לו כמה ימים להבין לאן הוא הגיע", מספר ל-mako עציר שעצור בימים אלה באותו אגף עם חוגג. "הוא היה ממש ב'בלקאאוט' כשהגיע. כאן זה לא אבו כביר, למזלו, אבל בכל זאת זה מקום שלא נעים להיות בו. קשה לו מאוד להיות בלי הטלפון הסלולרי שלו והוא משתגע מזה, אבל בעיקר הניתוק מהאישה והילדים זה מה שמטריד אותו".

ממידע שהגיע לידי mako, מתברר שחוגג שוהה בימים אלה בתא יחד עם עציר נוסף, וכל האגף בו שוכן התא מרושת במצלמות ונמצא תחת אבטחה כבדה מאוד של הסוהרים במקום. "יש עליו השגחה מרובה. הסוהרים מתעניינים בשלומו ובודקים שהכל בסדר. תמיד יש חשש שאנשים מהסוג הזה עלולים לפגוע בעצמם או שייפגעו בהם וינסו לסחוט אותם, כי יש להם הרבה מאוד כסף", מספר אותו עציר.

"חוגג למד מהר מאוד את הכללים והפקודות במעצר והוא שקט יחסית ובעיקר מתפלל. הוא לא מרבה לשתף אנשים במה שעובר עליו, אבל העצירים מתים עליו בגלל שהוא לא מתנשא ומרגישים שהוא אחד משלנו. היו גם כאלה שפנו אליו בכל מיני בקשות לעזרה", חושף חברו של חוגג לאגף.

באגף בו עצור חוגג אין מכשירי טלוויזיה או עיתונים והוא די מנותק מהעולם החיצון בניגוד למשל לבית המעצר באבו כביר או בית המעצר ניצן, בהם יש שילוב של אסירים ועצירים שכלואים יחד וזוכים לקבל תנאים טובים יותר. "הדרים הוא בית מעצר קשה מאוד יחסית. בתור עצור, הימים במקום הזה עבור אנשים מסוגו הם גיהינום. הוא אוכל את הארוחות שמגישים לו ולא התלונן אף פעם על תנאי המעצר. הוא קם לספירות ולא בדיכאון, ומנהל שיחות עם עובדת סוציאלית ומפקדת האגף. הוא מקבל יחס כמו כולם, אבל בגלל שהוא אדם מפורסם נותנים לו קצת יותר תשומת לב. חשוב לסוהרים שבמשמרת שלהם לא יקרה שום דבר לחוגג וזה הדבר הכי מפחיד אותם", מוסיף עציר נוסף בשיחה עם mako. 

משה חוגג (צילום: פלאש 90, פלאש/90 )
מהמגרש לתא המעצר. משה חוגג | צילום: פלאש 90, פלאש/90

40 תאים יש באגף בו כלוא חוגג, כולל 12 מקלחות קבוצתיות המשרתות כ-200 עצורים. חוגג שהה בכל שלושת השבועות מאז מעצרו בתאו וסירב לצאת לדיונים בבית המשפט. "הוא לא רצה שייראו תמונות שלו כבול באזיקים, ולא רצה להרגיש מושפל מול בני משפחתו, אז הוא החליט להישאר בתא", מציין עציר אחר. "הוא מאמין שהוא חף מפשע ושאנשים קנאים תפרו לו תיק בגלל הצלחתו כאיש עסקים. הוא ממעט לדבר ובקושי משתף אנשים במה שקורה סביבו. הוא טוען שהוא לא פראייר ואיש עסקים לגיטימי וחף מפשע".

תאו של חוגג ממוקם באגף הפרדות ועצורי ימים, ואיתו בתא ההשגחה יושב עציר תומך שמשגיח עליו. "התא שלו קרוב לעמדת היומן של הסוהרים, וכל חצי שעה הסוהרים עורכים ביקורת בתאו, גם בלילה. הוא קיבל מזרן 'כחול' מיוחד שלא ניתן להצית כדי שלא יפגע בעצמו, מקבל שתי שקיות שמפו ביום ומתקלח פעם ביום. הוא מקבל בכל בוקר מברשת שיניים חד פעמית וסל סדקית, ופעם ביום יכול לצאת לטיול למשך שעה, אבל בכל שלושת השבועות שהוא עצור הוא יצא רק פעם אחת כדי לא להתבלט", מספר אחד הסוהרים בכלא. "אין מה לעשות, חוגג הוא דמות מוכרת שההשגחה עליו יותר קפדנית משאר העצירים". 

במקביל, בהמשך לפרסומים אתמול ב-mako, גורמים במשטרה אישרו את הפרטים על רשימת האנשים שהיו בקשר עם חוגג ובילו דרכו ובאמצעותו עם דוגמניות וצעירות בדירה באחד ממגדלי היוקרה בתל אביב, וכמה מהם תושאלו כעדים ואחרים נחקרו. "הרשימות שהופצו בקבוצות ווטסאפ אינן נכונות. יש לנו רשימה של אנשים די מוכרים, ומי שיודע שהוא בתוכה יודע, ויותר מזה לא אפרט", מציין קצין משטרה בשיחה עם mako.