התפתחות בפרשת הירי בקרית ים: כחודש לאחר מעצרו של מאבטח בתחנת הרכבת בעיר לאחר שירה לעבר גבר כבן 25 באירוע שתועד כולו על ידי אזרחים שעברו במקום - השבוע התברר כי מדובר בירי שהתבצע בעקבות סכסוך כספי בין חברו של היורה לגבר שנורה.  

המקרה הלא שגרתי התרחש כאמור לפני כחודש, במוצאי השבת, ברחוב משה שפירא שבקרית ים. י', מאבטח ברכבת ישראל ותושב צפון הארץ, תועד כשהוא יורד מהאופנוע עליו רכב, שולף אקדח ויורה כמה יריות לכיוונו של צעיר תושב העיר ונמלט מהמקום.

מיד לאחר שהיורה נמלט, אזרחים שתיעדו את הירי התקשרו למוקד 100 של המשטרה, דיווחו על האירוע החריג,  וחוקרי תחנת משטרת זבולון שהגיעו למקום פתחו בחקירה.

בעזרת הצילומים של האזרחים וצילומים נוספים ממצלמות אבטחה באזור, הצליחו החוקרים לעלות על זהותו של י', אך עוד לפני שהגיעו אליו הוא הסגיר את עצמו לידי השוטרים באמצעות פרקליטו עו"ד תומר נווה.

במשטרה העריכו אז שמקור הסכסוך הוא ויכוח בין המאבטח לצעיר שנורה אחרי שהאחרון ריסס עליו גז פלפל וזה החליט לנקום, אך כעת אנחנו חושפים כאן כי הסיבה לירי הייתה סכסוך כספי על סכום של 1,000 שקלים.

על פי החשד של החוקרים, י' וחברו הטוב נפגשו כמה שעות לפני האירוע, וזה סיפר ל-י' כי צעיר תושב העיר חייב לו סכום של 1,000 שקלים וביקש ממנו שיסייע לו לגבות את החוב אחרי שאותו צעיר סירב לשלם אותו.

וכך, על פי החשד, י' פנה לאותו צעיר על מנת לגבות את החוב, ובמהלך ויכוח ביניהם האחרון ככל הנראה ריסס אותו בגז פלפל ונמלט. י' החליט שלא לוותר, איתר את הצעיר סמוך לביתו, וירה בו חמישה כדורים מטווח קצר. הצעיר, שנפצע באורח אנוש, פונה לבית החולים, שם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו ולהציל את חייו.

"זה יכול היה להסתיים ברצח", מציין גורם במשטרה, "מדובר במקרה חמור מאוד, וזה לא נתפס שבגלל 1,000 שקלים מנסים לרצוח כאן בן אדם".

מעצרו של י' הוארך כמה פעמים בבית המשפט, ואתמול (שלישי) הגישה המשטרה הצהרת תובע ובימים הקרובים צפויה פרקליטות מחוז חיפה להגיש כתב אישום נגד י' בגין עבירה של ניסיון רצח.