במשטרת דובאי מעריכים כי המעורבים ברצח העבריין הישראלי גסאן שמסייה בן ה-32, שנדקר היום (רביעי) למוות במגרש חניה בעיר, בידיהם. החוקרים עצרו כשמונה ישראלים, בהם עבריינים המוכרים למשטרת ישראל, המעורבים ברצח של שמסייה, שניצל לאחרונה משלושה ניסיונות חיסול - באחד מהם עבריינים ממשפחת פשע יריבה ריססו את מכוניתו וניסו לפגוע בו פיזית.

החוקרים במשטרה המקומית לקחו את סרטוני האבטחה של הזירה כדי להתמקד במי שביצע את הרצח. מחקירתם עלה כי הקטטה החלה במסעדה בעיר שבה שמסייה ישב עם חבריו ולא רחוק מהם ישבו יריביהם, משפחת פשע מעכו. כעת ייתכן ששוטרי משטרת דובאי יבקשו סיוע ממשטרת ישראל, בנוגע לפרטי המעורבים בפרשה ועברם הפלילי.

גסאן שמסייה בן ה-32 שנדקר למוות בדובאי (צילום: פייסבוק. צילום: שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
צילום: פייסבוק. צילום: שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

"זה התחיל בקללות. אחר כך בדחיפות ובעיטות ולאחר מכן רדפו אחריו לחניה ודקרו אותו למוות כמה פעמים", סיפר עד ראייה לחבריו בארץ. 

"זו פעם ראשונה שרצח בין עבריינים מתרחש במדינה ערבית ידידותית. זו עליית מדרגה של ממש. היו בעבר ניסיונות לחסל עבריינים במרוקו ובמצרים, אבל המחסלים קיבלו רגליים קרות וחששו שייתפסו ויוצאו להורג", מסביר קצין משטרה בכיר. "עבריינים יודעים שיש מצלמות אבטחה בכל המדינה ושהם עלולים לשבת שנים ארוכות בכלא, או אפילו לקבל עונש מוות". בדובאי שוהים כמה מאות עבריינים, יהודים וערבים, חלקם מבוקשים על ידי משטרת ישראל.