בלשי היחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב עצרו בתחילת השבוע שני צעירים מברזיל, גבר ואישה בני 18 ו-22, בחשד שבלעו שני ק"ג קוקאין שאותם התכוונו להבריח לישראל.

השניים נעצרו לפני כמה ימים בעת שנחתו בישראל. לבלשי הימ"ר הגיע מידע מודיעיני על הגעתם של השניים. בעת שהגיעו לנתב"ג הם נלקחו למעצר ומשם ישירות לבית החולים "שיבא" תל השומר לאחר שהתברר שהם בלעו כמות גדולה של עשרות שקיות קוקאין במשקל של שני ק"ג בשווי של כמיליון שקל.

השניים אושפזו באחת המחלקות והוצאו מגופם שקיות הקוקאין. "הם יכלו בקלות למות מבליעת הקוקאין עוד במטוס. זו כמות אדירה. מזל שעם הנחיתה הם נלקחו מיד לבית החולים ואושפזו", סיפר קצין משטרה.

לאחר ששוחררו מאשפוזם, השניים נחקרו במשטרה בניסיון להבין מי שלח אותם להבריח את הקוקאין ומיהם העבריינים שהזמינו את הסם לארץ.

החוקרים לקחו את הטלפונים הסלולריים שלהם לבדיקה כדי לברר עם מי היו בקשר בברזיל ובארץ. ההערכה שהשניים קיבלו כ-10,000 יורו עבור ההברחה. החשודה בהברחה טענה בחקירתה כי נאלצה לבצע את ההברחות עקב איומים על בני משפחתה בגלל חובות כספיים. מעצרם של השניים הוארך בבית משפט השלום בתל אביב.

מאז משבר הקורונה לא נתקלו בלשי משטרת ישראל בכלל בהברחות של קוקאין בשיטת ה"פרדה" - שיטה מדרום אמריקה במסגרתה נשלחים בלדרים על ידי סוחרי סמים להבריח קוקאין ארוז בשקיות ניילון קטנות במטרה להתגבר על מכונות השיקוף בשדות התעופה. השיטה נפוצה בעיקר בהברחות מבוליביה, פרו וברזיל, והיא מבוצעת על ידי בלדרים הזקוקים לכספים כדי לכסות חובות של בני משפחותיהם. שיטת הפרדה (הכלאה בין חמור לסוס) משמעותה היכולת להבריח כמות גדולה של קוקאין בגופו של הבלדר.