ראש ארגון הפשע, אבי רוחן, אחד הנאשמים הבולטים בפרשה 512', תיק שהוגדר על ידי המפכ"ל בזמנו כ"אחד החמורים שהיו בישראל" - דורש מבית המשפט להביא ארצה את העבריין הנמלט, גולן אביטן, המוחזק בכלא במרוקו להעיד לטובתו בתיק הפשע החמור, בנימוק שעדותו עשויה לחלץ אותו מתיק הרצח בו הוא מואשם.

באמצעות עורכי דינו אורנת קמרון ואבי כהן, טוען רוחן כי יש להפסיק את משפטו עד לסיום הסגרתו של גולן ממרוקו לישראל כדי שיהיה ניתן להעלותו לעדות בבית המשפט שתוכיח שאין ביניהם שום קשר והוא כלל לא מכיר אותו.

גולן אביטן (צילום: צילום מסך מתוך פייסבוק/משטרת ישראל)
עדיין עצור במרוקו. גולן אביטן | צילום: צילום מסך מתוך פייסבוק/משטרת ישראל

אביטן (שנמלט כזכור מישראל למרוקו בזמן שהיה במעצר בית מלא) ורוחן נאשמים בבית המשפט המחוזי מרכז- לוד בשלושה תיקי רצח בפרשת הפיגוע הפלילי שאירע במבנה להמרת כספים ברחוב יהודה הלוי בשנת 2003, במהלכו הופעל מטען חבלה רב עוצמה שגרם למותם של שלושה בני אדם ולפציעתם כ-20 נוספים.

היעד של אותה פעולה היה זאב רוזנשטיין, אויבו המר של ראש הארגון הפשע, איציק אברג'ל, שנפצע באורח קל. לפי כתב האישום, רוחן היה בסוד העניינים ואף תכנן בעצמו את החיסול בעת שנפגש עם אברג'ל בבית קפה בבריסל שבבלגיה, ואביטן, כך על פי החשד, היה זה שסיפק את השלט להפעלת מטען החבלה ממנו ניצל רוזנשטיין.

האזינו להקלטות ממשפטו של אברג'יל (צילום: פלאש 90, קובי גדעון, יוסי זליגר, חדשות)
היריבות שהרגה אזרחים חפים מפשע. רוזנשטיין ואברג'ל | צילום: פלאש 90, קובי גדעון, יוסי זליגר, חדשות

אלא שבעקבות חשיפת mako, ולפיה קצינים ממשטרת מרוקו ביקרו בחשאי בישראל וסיכמו עם עמיתיהם במטה הארצי של המשטרה על הסגרתו של אביטן הכלוא במרוקו בגין זיוף מסמכים, טוען רוחן שבזמן שבו נטען לכאורה שהוא היה חלק מהקבוצה שתכננה את חיסולו רוזנשטיין, הוא כלל לא הכיר את אביטן, אין לו כל קשר לאירוע, ויש לעצור את משפטו עד אשר אביטן יוסגר לישראל ויוכיח שאין לו שום קשר לפיגוע הפלילי.

הרכב השופטים ביקש לקבל את תגובת הפרקליטות לבקשת פרקליטיו של רוחן, בקשה שיכולה להפוך לדרמטית עבורו ובכל הקשור לזיכויו או הרשעתו בתיק החמור.