אבי מור (32), אחיינו של ראש ארגון הפשע מיכאל מור, ומי שנחשב בעבר ליעד של היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף, הוא אחד מהפצועים בפיצוץ המכונית במהלך ניסיון החיסול הלילה ברחוב המייסדים בנהריה.

מעוצמת הפיצוץ של המטען שהוסלק ככל הנראה בחלק הקדמי של הרכב, מור, וקרוב משפחתו א' בן ה-19, צעיר ללא עבר פלילי, נפצעו באורח קשה מאוד והועברו לקבלת טיפול רפואי במרכז הרפואי לגליל שבנהריה. עם הגעתם לבית החולים זיהו הרופאים פגיעות קשות בגפיים של השניים והם הובהלו לחדר הניתוח. 

זמן קצר לאחר הפיצוץ, לאחר שהתברר כי אבי מור הוא בין הפצועים, הגיעו החוקרים למסקנה כי ככל הנראה מדובר בחיסול חשבונות בין עבריינים, זאת לאחר שאביו של מור ואחיו של מיכאל, בדרי, חוסל בשנת 2014 בפתח ביתו על ידי כמה מתנקשים שארבו לו במקום. הרצח של בדרי האב יוחס בזמנו לאנשיו של שמוליק הרוש, מי שנחשב ליריבו המר של מיכאל מור. 

"ייתכן מאוד שמישהו פחד שאבי ינקום את הרצח של אביו ולכן ניסו להוריד אותו. אבי הוא ממש לא עבריין. הוא נטש את עולם הפשע לפני שנים רבות וגם אז הורשע בתיקים ממש קטנים. לאבי לא היה מעולם כל קשר לפעילות הקשורה לארגון של דודו מיכאל", מספר עבריין התגורר בנהריה. "מי שעומד מאחורי החיסול של בדרי רצה להראות כוח ושליטה בשטח גם הפעם".

בדרי מור (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם)
חוסל לפני 8 שנים. בדרי מור, אביו של אבי ואחיו של מיכאל | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם
אבי מור (צילום: מתוך עמוד הפיסבוק של המצולם)
נפצע באורח קשה. אבי מור | צילום: מתוך עמוד הפיסבוק של המצולם

אלא שמאז שמיכאל מור נכלא לפני כשלוש וחצי שנים, הוא איבד את השליטה באזור נהריה והסביבה, ובשנה וחצי האחרונות, לאחר שכרת ברית בתוך תחומי הכלא עם שלום דומרני, יריבו הרוש חבר ליריבו של דומרני, בני שלמה, והשניים והקימו כוח עולה שנעמד מול שיתוף הפעולה בין מור לדומרני. "לפני כשנה עצרנו חיילים של הרוש ושלמה  באזור הצפון עם אמצעי לחימה רבים בזמן שהם התארגנו באחד הצימרים באזור", מספר קצין משטרה. "כבר אז הבנו שהם הולכים להעביר כוחות לנהריה והצפון כדי לעמוד מול מור ודומרני".

כאמור, אבי מור, מי שנפגע הלילה באורח קשה, היה עבריין פשוט שמעולם לא התערבב עם עבריינים בכירים בנהריה והצפון. בעבר הוא הורשע בסיוע לגניבת אופנוע, והחשד היה שהוא התכוון למלכד את האופנוע כדי לפגוע במי שחשד כי רצח את אביו, אך עניין זה לא הוכח מעולם בבית המשפט והיה רק אחת ההשערות של החוקרים שטיפלו בתיק.

בשנת 2016 מור הצעיר כבר נידון לתשעה חודשי מאסר אותם ריצה בעבודות שירות, ומאז הוא צבר כמה תיקים פליליים ברמה הנמוכה יותר. "אם הוא היה רוצה לנקום את רצח אביו הוא היה מצטרף לארגון של דודו מיכאל, אבל הוא התרחק מעולם הפשע. אבי לא הלך עם שומרי ראש, גר בנהריה כל השנים, ומי שניסה לחסל אותו רצה להעביר למיכאל מסר חד משמעי שלא כדאי לו להתערב במה שקורה היום בנהריה, אבל ברור שמיכאל יחפש לנקום את הפגיעה באחיינו".

אבי מור (צילום: מתוך הרשתות החברתיות)
זירת הפיצוץ הלילה בנהריה | צילום: מתוך הרשתות החברתיות

אבי מור (צילום: מתוך עמוד הפיסבוק של המצולם)
אחד מהפוסטים של מיכאל מור שכתב מתוך הכלא | צילום: מתוך עמוד הפיסבוק של המצולם

מיכאל מור עצמו, שכאמור עדיין כלוא, פרסם לפני כחודש פוסט בדף הפייסבוק שלו עם מסרים ברורים היטב ליריביו, עניין שהוא נוהג לעשות באמצעות אנשיו מחוץ לכלא מדי פעם ופעם על מנת להפגין נוכחות בשטח. "כלב שניסה לנשוך את הבעלים שלו... אף בעלים לא יכול לסמוך עליו!!! על אחד כמה וכמה אחד שבגד בעמו", כתב מור.

חוקרי ימ"ר חוף חושדים שמאחורי ניסיון החיסול הלילה עומד עבריין בכיר הקשור לארגונו של שמוליק הרוש, ובצורה עקיפה גם לברית שנוצרה בין הרוש לאנשיו של העבריין בני שלמה. יצויין כי גם היום, שמונה שנים אחרי, טרם פוענח הרצח של בדרי מור, ובמשטרה חושדים שמי שרצח את בדרי הוא גם זה שניסה לחסל הלילה את בנו אבי, ונכון לשעה זו טרם נעצרו חשודים במעשה.