בתום שמונה חודשים בהם הופעל סוכן סמוי, בן למשפחת פשע מהשפלה, היחידה המרכזית של מחוז מרכז עצרה הבוקר (שני) כ-30 חשודים בסחר בנשק וסמים בהיקף של מאות אלפי שקלים.

הסוכן הסמוי, בשנות ה-40 לחייו, חצה את הקווים לאחר שמאס בחיי הפשע והאלימות ברחוב הערבי, והביא להפללתם של החשודים, מרביתם ממשפחות פשע בערים רמלה ולוד. עוד מתברר כי במהלך פעילותו להפללת העבריינים הוא נקלע לפיגוע הקטלני שאירע במחסום שועפאט בירושלים, בו נהרגה החיילת נועה לזר ז"ל.

הסוכן הסתובב באזור עם נשק והיה חשש שכוחות הביטחון יחשבו בשוגג שהוא קשור לאירוע וינסו לפגוע בו. אלא שכוחות מיוחדים במשטרה הבינו את הסכנה בה נתון הסוכן והצליחו לחלץ אותו מהשטח. "זה היה מבצע מורכב מאוד", הסביר קצין משטרה, "היה חשש אמיתי שאם הסוכן ייפגע כל המבצע שהשקענו בו מיליוני שקלים היה מתרסק". לדבריו, הפעלת סוכן בתוך משפחת פשע ברמלה-לוד היא נדירה מאוד, ובמהלך המבצע הסוכן ומשפחתו היו תחת אבטחה כבדה.

כאמור, בלשי ימ"ר מרכז יחד עם מאות שוטרים, לוחמי מג"ב ויס"מ, כלבנים וחבלנים, ביצעו משעות הבוקר המוקדמות מעצרים, חיפוש ותפיסת רכבי יוקרה לטובת קידום הליך חילוט. בהתאם לצורכי החקירה, יובאו החשודים בהמשך היום לדיון בבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.

מהמשטרה נמסר כי "הכשרת סוכן סמוי למשימה לאומית ברחוב הערבי, בכל רחבי הארץ, והחדרתו בתחכום אפקטיבי לתוך משפחות הפשע במיוחד בעת הזו, נוכח הסכסוכים האלימים במגזר, מבהירים את המסר הנחרץ - שידינו על העליונה. האכיפה העוצמתית שנחשפה היום, מהווה חוליה נוספת בשרשרת הפלדה שאנו מניחים על ידיהם של עשרות עבריינים, על מנת להרחיקם מהחברה לפרקי זמן ארוכים, תוך נטילת יכולתם להוסיף לאיים ולפגוע, כשלנגד עיננו ניצב ציבור שלם שומר חוק, המבקש וראוי לנהל אורח חיים תקין ובטוח, ואנחנו כאן עבורם".