חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש מעריכים שכבר בימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד שלושה מחברי המאפייה הקווקזית מאשקלון, אשר היו מעורבים בניסיון לרצוח את ניסים (נינה) דומרני בנו של ראש ארגון הפשע, שלום דומרני לפני כחודש.

שלושת החשודים בשנות העשרים לחייהם עצורים מזה כחודש. מעצרם הוארך כבר ארבע פעמים. החוקרים חשפו במהלך הדיונים מידע חדש המפליל אותם כולל מידע לגבי היורה בדומרני: "יש לנו ראיות מוצקות לגבי חלקו של כל אחד ואחד מהחשודים", טוען גורם במשטרה, "זו חקירה מורכבת מאוד אבל התמונה כבר מתחילה להתבהר לחלוטין".

השלושה שנחשבים אגוזים קשים לפיצוח שומרים על זכות השתיקה ולא עונים על שאלות החוקרים למרות שהוטחו בהם ראיות הקושרות אותם לאירוע ניסיון החיסול. החקירה מתנהלת בצמוד לפרקליט בכיר מהמחלקה הפלילית בפרקליטות מחוז דרום. אם לא תהיה תפנית של הרגע האחרון שתטרוף לחוקרים את הקלפים המשטרה תגיש בימים הקרובים הצהרת תובע לבית המשפט ולאחריה יוגש כתב אישום.

יצויין, כי לפני כחודשיים ימ"ר לכיש עצר שלושה עבריינים מארגונו של דומרני בחשד שחיסלו את יד ימינו ואיש הכספים של ארגונו, העבריין אבי ביטון. השלושה שוחררו לאחר עשרה ימים במעצר מחוסר ראיות.

"אם בתיק של ניסיון החיסול של ניסים דומרני לא יוגש כתב אישום זו תהיה מכה קשה למשטרה", טוען קצין משטרה במחוז הדרומי, "ימ"ר לכיש זו יחידה מהטובות בישראל אם לא הטובה ביותר".

מנגד ישנה דריכות גדולה ומתיחות בקרב עבריינים בכירים באשקלון לקראת האפשרות לחשיפת שמו של העבריין שניסה לרצוח את דומרני הבן: "שלום יודע מי ירה בבן שלו. הוא לא צריך את המשטרה בשביל זה", ציין עבריין מקומי, "הוא כבר ידאג לנקום במי שפגע בבן שלו. זה הכול שקט זה לא אומר כלום. הנקמה תהיה קשה ואכזרית מאוד. שלום יודע שבלשי ימ"ר לכיש יושבים עליו 24 שעות ביממה אז יש לו סבלנות".