במכס בנתב"ג פתחו השבוע בפעילות אכיפה מיוחדת, המטרה - הממתק האהוב רול אפס. ביום שישי האחרון נתפסו זוג אזרחים אמריקנים, כל אחד עם 2 מזוודות שהכילו יחד 170 קילו רול אפס עם כניסתם לארץ. זוג נוסף, בעל ואישה, נתפסו עם ממתקי רול אפס במשקל של 33 ק"ג. סה"כ נתפסו 300 ק"ג של הממתק בשבוע אחד.

הממתק, המגולגל והדביק בסגנון לדר, הפך לפופולרי בעיקר בזכות טרנד בטיקטוק. בסרטונים שהופצו ברשת החברתית - נראו גולשים עוטפים עם הממתק גלידה - ואוכלים. הטרנד הפך כל כך נפוץ, עד שהממתק אזל מהמדפים, וזו כנראה הסיבה לתפיסה החריגה.

סרטון ויראלי בטיקטוק מציג את החטיף החדש שהתפשט במסכים של הילדים - וגרם להם להתמכר. אחת האימהות סיפרה: "כשניסינו לברר איפה עוד אפשר לקנות - הבנו שמוכרים את זה כמו בעסקאות סמים". 

בסרטונים בטיקטוק מדגימים כיצד ליצור את השילוב הנכון בין רול-אפ עשוי מפירות שנפתח מתוך מעטפה, חטיף בפני עצמו, לבין כדור גלידה שמניחים עליו - וסוגרים את הכול ביחד. השילוב של השניים מקשיח את הרול-אפ ונותן לו מרקם קראנצ'י וטעים.

אחרי שהרבה משפיענים בטיקטוק כבר ניסו, הרול-אפ שעד כה נמכר בעשרות שקלים בודדים לחבילה שבה 10 יחידות, כעת נמכר למעלה מ-15 שקלים ליחידה אחת. "הילדים שלי התמכרו", מציינת בת אל מקרית מלאכי, "הלכנו למכולת לקנות ורצו למכור לנו 10 יחידות ב-35 שקלים, זה מטורף".