שוטרי המחוז הצפוני עצרו בן 17 תושב הגליל שהונה לקוחות של רשת קניות גדולה ואת בני משפחתו ורכש באמצעות הכספים ציוד רב ורכבים מסוג -טסלה, אאודי ומרצדס. בסיום חקירתו הוגש נגדו הבוקר (רביעי) כתב אישום באמצעות שלוחת התביעות של מחוז צפון.

החקירה החלה בחודש אוגוסט האחרון, לאחר תלונה שהתקבלה במשטרת ישראל אודות מעשה הונאה. חוקרי המחוז הצפוני פתחו בחקירה סמויה שערכה מספר חודשים בהם נאספו ראיות נגד הקטין.

מחומר החקירה עלה כי הנער שעבד במתן שירות טלפוני ללקוחות בחברת קניות גדולה, נחשף לפרטי הלקוחות ובאמצעותם ביצע רכישות של מוצרים רבים בשווי עשרות אלפי שקלים. בין המוצרים שרכש - מחשבים, טלפונים, מזגנים ומוצרי מזון.

בנוסף התחזה הנער לבני משפחתו וביקש הלוואות בשווי מאות אלפי שקלים באמצעותם רכש רכבים מסוג- טסלה, מרצדס, אאודי ויונדאי.

החקירה עברה לגלויה בתאריך בתחילת החודש, לאחר שהנער הגיע לעפולה לביצוע עסקאות מכרטיסי החיוב של הקורבנות. בשעת מעשה הוא הבחין בשוטרים וניסה להימלט מהמקום ברכב הטסלה. הנער לא נענה לקריאות השוטרים, פתח בנסיעה מהירה ופגע ברגלו של השוטר. הוא נעצר לאחר זמן קצר.

בסיום חקירה מאומצת ומורכבת כאשר הנער שוהה במעצר, במהלכה נגבו עשרות עדויות מקורבנות ובוצע שימוש במגוון רחב של אמצעים, הוגש הבוקר נגד בן ה-17 כתב אישום באמצעות שלוחת התביעות של המחוז הצפוני.

"משטרת ישראל פועלת במגוון דרכים גם במישור הגלוי וגם במישור הסמוי כנגד עברייני רכוש ומשתמשת בכל האמצעים הטכנולוגים העומדים לרשותה בדגש על עבירות רכוש בהם אדם עשוי למצוא עצמו נופל כלכלית בן לילה, לצד זאת קשה מאד להחזיר את הגלגל לאחור לאחר מקרים מסוג זה ואנו קוראים לציבור להיות ערניים במסירת פרטים מזהים", נמסר מהמשטרה.