חיים עדן, תושב דימונה בן 34, שימש עד לאחרונה כקצין ביטחון באחד מבתי המלון בים המלח. יחד עם חברו, רועי ברוגרקר, הם מואשמים בגניבת 76 מחשבים  ניידים שנתרמו על ידי אחד הבנקים לילדי שדרות שפונו עם הוריהם מבתיהם בצל המלחמה.

באולם הכנסים של בית המלון הוקם בית ספר מאולתר שבו התלמידים למדו באמצעות המחשבים שנתרמו עבורם. מנהלת בית ספר בעיר ניהלה את המקום.

במסגרת עבודתו כקצין ביטחון של המלון, עדן החזיק מפתח מאסטר לאולם הכנסים. על פי כתב האישום, הוא פרץ לפני כשלושה שבועות למקום, גנב מתוכו מחשבים וקרא לחברו ברוגרקר שיגיע למלון ויעביר אליו את המחשבים.

ברוגרקר הגיע עם מכוניתו לחניית המלון והכניס לתוכה את ערכות המחשבים, שכללו גם עכברים ותיקי נשיאה, בכמה פעימות. המטרה של עדן הייתה למכור את המחשבים ולהתחלק בכסף עם חבר נוסף.

המשטרה פתחה בחקירת הפרשה בעקבות תלונה שהגישה מנהלת בית הספר והנהלת המלון. החוקרים גבו עדויות מאזרחים אשר רכשו את המחשבים  הגנובים מבלי לדעת שנגנבו מילדי שדרות שפונו למלון וכן מעובדי המלון ומנהלת בית הספר. מהבדיקה עלה שברוגרקר מכר כמה מערכות המחשבים בתמורה ל-400 שקל לכל ערכה.

החוקרים בדקו את סרטוני מצלמות האבטחה של המלון ועצרו את עדן וברוגרקר. השניים הודו בגניבת ערכות המחשבים. "זה מקרה חמור מאוד שעובד במלון גונב מחשבים של ילדי מפונים ומוכר אותם", ציין קצין משטרה.

יחידת התביעות במשטרת מרחב הנגב הגישה כתב אישום נגד השניים לבית משפט השלום בבאר שבע בגין גניבת בצוותא ופריצה למבנה.