הרצח של אדם בשנות ה-20 לחייו ואדם נוסף שנפצע אנוש סמוך למחלף נחשונים בכביש 6 לעיני השוטרים, תוכנן לפרטי פרטים. ל-mako נודע כי המתנקשים ידעו לפני יציאת שלוש הניידות כי בני משפחת אבו סעלוק, שנמלטה מהעיר בדרכה לכפר קאסם מחשש לנקמת דם של בני החמולה היריבה, מאובטחים עם 3 ניידות משטרה.

"הם אספו מודיעין כיצד הניידות אמורות לנסוע בכביש 6, איך יצליחו לעקוף את הניידות במהירות, לבצע את הירי מטווח קרוב ולברוח כשמישהו דואג להקים מעין מחסום אבנים וברזלים שיעכב משמעותית את המרדף אחריהם על ידי המשטרה", גילה גורם עברייני בלוד, "זה לא היה רצח ספונטני. הרוצחים ידעו שיש מצלמות אבטחה. הם תכננו הכול לפרטי פרטים. עשו כיפה אדומה למשטרה".

לדבריו, "התכנית של הרוצחים הייתה שהם ינצלו את הנסיעה האיטית של הניידות ושל המכונית שבה נסעו בני משפחת סעלוק כדי לעקוף אותן במהירות ולירות צרורות מרובים שהיו ברשותם וכך זה קרה. הם ניצלו את זה שהשוטרים נרדמו בשמירה", סיפר עבריין בלוד שמכיר את פרטי האירוע.

עבריין נוסף בעיר מוסיף כי המתנקשים ידעו שהם יפתיעו את השוטרים ותכננו שלב אחר שלב את הירי והבריחה מהמקום כשהם מחליפים כנראה מכונית אחרת. "הם עשו צחוק מהמשטרה", התפאר אחד העבריינים בלוד, "הם עשו חיסול בסגנון של המוסד או השב"כ בלי להשאיר שום עקבות. במקום שהמשטרה תאסוף מודיעין בעיר על אפשרות חיסול ונקמת דם, הרוצחים וחבריהם אספו מודיעין על המשטרה כמו בסיירת מטכ"ל. אני אומר לך הכול תוכנן עד לפרט האחרון. הם נסעו למשימה בלי טלפונים סלולריים ומבלי שום אמצעי טכנולוגי כדי שהמשטרה תצליח לאתר אותם".

כוחות משטרה בלוד
כוחות משטרה בלוד
מכוניות שרופות בשכונת גני אביב בעיר לוד (צילום: אריק דל, צילום פרטי)
רכבים שהוצתו בשבוע האחרון בעיר | צילום: אריק דל, צילום פרטי

גורמים במשטרה אומרים כי השוטרים חשבו בתחילה חשבו שמדובר בתאונת דרכים כאשר הבחינו שמכונית הטיוטה התהפכה. רק כעבור כמה דקות הבינו שמדובר בחיסול אבל עבר זמן יקר שבו הרוצחים ברחו מהמקום. "השוטרים היו מבולבלים בדקות הראשונות ולא הבינו מה קרה. בינתיים הרוצחים ברחו", הסביר קצין משטרה ל-mako, "מדובר בשוטרים שנשלחו למשימת אבטחה והם התרשלו. אין לי ספק שזה ייבדק וייחקר לעומק".