*** זהירות: הסרטון מכיל תמונות קשות לצפייה ***

משבר הפליטים הוונצואלנים בדרום אמריקה: תיעוד של נסיון רצח מזעזע את היבשת הלטינית לאחר פרסום סרטון בו נראית אישה תושבת פרו כשהיא מותקפת על ידי רוצח שכיר ביריות בשכונת ויז'ה אל סלבדור שבלימה, בירת המדינה.

הרוצח, צעיר בן 18, נתפס זמן קצר לאחר נסיון הרצח על ידי המשטרה, אז התברר כי מדובר במהגר ונצואלני שעזב את מדינתו בעקבות המשבר החמור שפוקד את המדינה הלטינית, עבר עם משפחתו לפרו, וביצע את הפשע תמורת 1,000 סול (כ-290 דולרים) שהובטחו לו על ידי שולחיו.

על פי הדיווחים שמגיעים מפרו, הצעיר, כריסטיאן אנדרה טורס גאריי, עקב במשך 4 ימים אחרי האישה, רוסה פלורס וילקה (34) וחיכה לשעת הכושר לביצוע ההתנקשות. וכך, לפני מספר ימים הוא התחפש לתלמיד תיכון, לבש מדי התעמלות של בית ספר מקומי, ויצא לביצוע המשימה שהוטלה עליו.

בסרטון שפורסם בכל כלי התקשורת באמריקה הלטינית ניתן לראות בבירור את גאריי צועד מאחוריה של של וילקה, כשלפתע הוא שולף אקדח, יורה ירייה אחת שפספסה את האישה שנותרה המומה מהמתרחש, הסתובבה, ורואה בבירור את פניו של הצעיר שניסה לרצוח אותה.

וכך, שניות לאחר מכן, ממשיכות שתי המצלמות ברחוב לתעד את האירוע המחריד, אז וילקה נראית כשהיא מכסה את פניה, והמתנקש יורה בה פעמיים נוספות, פוגע בה בבטנה וברגלה. שניות לאחר מכן היא נראית מתמוטטת, ונשארת שוכבת, מחכה לחסדיו של הוונצואלני הצעיר.

למזלה של האישה, גאריי לא ירה בה שוב, אך הוא לא עזב את המקום לפני שבדק את כיסיה, ואז נמלט. משטרת לימה, אשר קיבלה דיווח על האירוע בסמוך להתרחשותו, עצרה את גאריי כמה שעות לאחר מכן, אז הוא הודה כי "קיבל הצעה לחסל את האישה תמורת 295 דולרים".

נסיון רצח בפרו (צילום: צילום מסך youtube)
כריסטיאן גאריי בן ה-18 לאחר מעצרו | צילום: צילום מסך youtube

נכון לרגע זה טרם ברור מי שלח את הנער הצעיר לביצוע הרצח, ומדוע רצו השולחים לחסל את רוסה פלורס, וממשטרת לימה נמסר כי "נעצרו 4 אנשים נוספים בחשד שהיו מעורבים באירוע, וטרם ברור מה היה המניע לרצח ומדוע דווקא וילקה נבחרה לקורבן".

מבית החולים בו אושפזה האישה עם שני פצעי הירי נמסר כי חייה ניצלו בנס והיא מאושפזת במצב בינוני עד קשה.