חוקרי יחידת "יואב" במשטרת מחוז הדרום עצרו אתמול בלילה חמישה צעירים מקלנסוואה, דאלית אל-כרמל ועוספיה, בחשד שבזזו ציוד וגנבו רכוש השייך לאיש המוזיקה וההגברה ליאור מתן מהיישוב שדי חמד, שנרצח בפסטיבל "נובה".

השוטרים פשטו על ביתו של אחד החשודים בגניבה ומצאו שם את ציוד ההגברה המיוחד והנדיר, שאותו קנה מתן ז"ל בשווי של כשני מיליון שקל. מתן היה אחראי ההגברה בפסטיבל, והיה האחרון שנשאר במקום לאחר שסייע לאלפים לברוח מידי מחבלי החמאס שריססו אותם בכדורים והעלו באש את כלי רכביהם.

"מתן נשאר כמעט האחרון במתחם. הוא צעק וכרז לחוגגים לעזוב מיד את הרחבה, הסביר להם לאן לברוח כדי שהמחבלים לא יתפסו אותם. הוא כיוון אותם לצאת מפתחי החירום כדי שהמחבלים לא יצליחו לירות עליהם ולרצוח אותם", שחזר אחד החוגגים שניצל.

מתן ליאור ז"ל (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
סייע לרבים, ולבסוף נרצח. מתן ליאור | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

כמה ימים לאחר הטבח בנובה הגיעו החשודים למתחם ובזזו רכוש. הם גנבו ציוד ומערכת ההגברה שהיו שייכים למתן ז"ל. החוקרים דאגו ליצור קשר עם הוריו של מתן והחזירו להם את הציוד של בנם. כעת מתברר כי חמשת החשודים בגניבה ובבזיזה עבדו במסיבה והיו אחראים לתחזוקת המקום ולהשפרצת המים על החוגגים, שנועדה לצנן את גופם מהחום. "הם ניצלו מהטבח ובלי בושה הגיעו כמה ימים לאחר מכן לגנוב את הציוד היקר של מתן. זו תופעה מכוערת ומבישה. נמצה את הדין עם הבוזזים", ציין גורם במשטרה.

השוטרים החרימו את המכונית שבה הגיעו החשודים למקום הגניבה, בשווי של 185 אלף שקל, והמשטרה דורשת לחלטה לטובת המדינה מאחר ששימשה את החשודים לבצע את הפשע. ביום ראשון תגיש המשטרה כתבי אישום נגד החמישה