חוסן לואיס זמברנו, אחד מראשי הקרטלים המסוכנים באקוודור, ומי שעל פי החשד היה מעורב בחיסולו של העבריין הישראלי שי דהן בתאו בכלא באקוודור בחודש אוגוסט האחרון - חוסל ביום שני האחרון בקניון בעיר מנאטה שבמערב המדינה, בזמן שבילה במקום יחד עם בני משפחתו.

על פי החשד, כמה מתנקשים שעקבו אחריו של זמברנו במשך השבוע האחרון, התקרבו אליו בזמן ששהה עם משפחתו בקומת האוכל של הקניון, וכשהגיעו למרחק של טווח אפס, ירה בו אחד מהם כמה כדורים באמצעות אקדח בעל משתיק קול ונמלט מהמקום לתדהמת העוברים והשבים.

זמברנו (29), עמד בראש אחד מקרטלי הסמים הגדולים באקוודור, והבריח לאורך השנים כמויות אדירות של קוקאין לתוך תחומי המדינה באמצעות קרטלים ממדינות אחרות, ובראשם קרטל סינלואה שבמקסיקו.

חודשים לפני חיסולו, נעצר זמברנו כאמור על ידי רשויות האכיפה באקוודור בחשד שכמה מאנשיו, שהיו כלואים באותו הכלא בו הוחזקו שי דהן וחברו אורן שיינמן, רצחו באכזריות רבה את דהן בשליחותו של נשיא המדינה לשעבר, עבדאללה בוקראם, והחשד הוא שזמברנו קיבל בתמורה לחיסול כסף רב מאנשיו של הנשיא לשעבר, שחשש שדהן יפליל אותו בעסקאות המכירה של בדיקות קורונה המהירות בהן היה מעורב יחד עם הישראלי שנרצח.

"האנשים של זמברנו, שבעצמו היה בכלא ושוחררבעסקת 'קומבינה' עם מנהל הכלא, הם אלה שרצחו את שי בתאו ופצעו את חברו אורן שיינמן", מסביר ל-mako גורם ישראלי באקוודור המעורה בפרטי הפרשה, ומציין שלפני כשלושה חודשים זמברנו נעצר ושוחרר למעצר בית חלקי עד לתחילת משפטו, והיה צפוי לעמוד לדין יחד עם מנהל הכלא שהודח מתפקידו לאחר שהיה מעורב גם הוא על פי החשד ברצח דהן.

זהבה דהן, אמו של שי דהן, שהתבשרה אמש על חיסולו של זמברנו, מסרה בתגובה: "יש אלוהים בשמיים שייסגור את החשבון עם מי שרצח את בני האהוב שי. בורא עולם נקם את נקמתי ודאג שמי שרצח את שי יחוסל, ולא משנה לי באלו נסיבות. הוא לקח את  הנשמה של בני, ואני מקווה ומתפללת שכל מי שרצח את בני ישלם בחייו. בורא עולם לא שוכח ולא סולח למי שרצח את שי. הוא יסגור את החשבון עם כל המעורבים".