יומיים לפני שכוכב הרשת אלעד לוי נעצר, הגישו נגדו שתי נערות כבנות 16 תלונות במשטרה בגין תקיפה מינית ואונס - כך נודע ל-mako. שתי הנערות הגישו את התלונות ביחידה ללוחמה בפשיעה במשטרת מרחב ירקון.

"רוב המתלוננות פחדו להתלונן נגד לוי בגלל המעמד והכוח שלו ברשתות החברתיות. הוא דמות מוכרת מאוד. יש פה סוג של מרות. לקח להן זמן לאזור אומץ ולהתלונן נגדו", הסביר גורם במשטרה, שציין כי בין המתלוננות אין היכרות קודמת. "אין קשר בין המתלוננות. לכל אחת מהן סיפור אחר לגבי מה שעשה להן החשוד".

"יש מתלוננות שהותקפו מינית על ידי לוי כשהיו בנות 16, 17", הוסיף הקצין. "הן היו נערות תמימות והוא ניצל את הכוח שלו לפגוע בהן מינית.  אפשר להבין מדוע הן פחדו להתלונן נגדו".

המעשים המיוחסים ללוי התרחשו בשלוש השנים האחרונות, למעט מקרה אחד שהיה בשנת 2015. עד כה הוגשו שבע תלונות נגד לוי, ארבע מהן במהלך החודשיים האחרונים.

לוי נחקר ביל"פ ירקון. במהלך החקירה הוא הכחיש שאנס או תקף מינית את המתלוננות. במשטרה בודקים חשד לפיו לוי איים על כמה מהמתלוננות לאחר שהתלוננו נגדו במשטרה.

כוכב הרשת אלעד לוי החשוד בתקיפה מינית (צילום: פלאש 90)
אלעד לוי בבית המשפט | צילום: פלאש 90

החוקר חשף בבית המשפט כי אחת המתלוננת הציגה ראיות בפני החוקרים שלוי איים עליה.  לוי מצדו הכחיש שיצר קשר עם המתלוננות או איים עליהן. "אני מוכן לעבור בדיקת פוליגרף להוכיח שאני דובר אמת", טען לוי להגנתו. "לא אנסתי אף אחת מהן. עם חלקן קיימתי יחסי מין בהסכמה. אחת מהן פרסמה סרטון שבאמצעותו רצתה לסחוט ממני כספים. אני מוכן להתעמת איתן ולהוכיח שלא עשיתי שום דבר בכפיה". 

לוי מסר בחקירתו במשטרה שאחת המתלוננות הקטינות שלחה לוואטסאפ שלו את צילום תעודת הזהות שלה, ובו מופיע כי היא מעל גיל 18, במטרה להיכנס למועדון שבו בילה בנמל תל אביב. 

אחת המתלוננות טענה בעדותה במשטרה שלוי בילה איתה, השקה אותה באלכוהול, לקח אותה לאחר מכן למלון בתל אביב וניצל את העובדה שהיא מעורפלת כדי לאנוס אותה. גורמים במשטרה אישרו כי גרסתו של לוי נבדקת לעומק, כולל בקשתו לעבור בדיקת פוליגרף. 

בכוונת החוקרים לעמת את לוי עם המתלוננות. העבירות המיוחסות ללוי הן בעילה אסורה בהסכמה, מעשה סדום ושלילת כושר התנגדות. סנגורו של לוי, עו"ד שי שורר, הכחיש את החשדות נגדו ודרש מצוות החקירה לבדוק את גרסתו. מעצרו של לוי הוארך אתמול בבית  משפט השלום בתל אביב בשבעה ימים.