יחידת התביעות במשטרת מחוז חוף הגישה בימים האחרונים כתב אישום לבית  המשפט השלום בעיר נגד העבריין אושר סהר בגין שורה של מעשי מרמה ועוקצים שביצע כשהוא מתחזה לחייל שנפצע במהלך מלחמת חרבות ברזל.

סהר, בן 34 מתל אביב, הוא עבריין מוכר למשטרה מתחום עבירות המרמה והרכוש. הוא ריצה עונש של שלוש שנות מאסר בגין שוד מזוין ומתנהל נגדו תיק הונאה עם 11 עבירות. כעת הוא נעצר לאחר שביצע שורה של עוקצים.

לפני כשלושה שבועות הוא הגיע לסניף בנק הפועלים בחיפה כשברשותו תעודת זהות גנובה ומספר חשבון הבנק של הבעלים. הוא ביקש מהפקידה למשוך סכום של 33 אלף שקל. הפקידה ניסתה לברר לשם מה הוא צריך למשוך סכום כסף גדול וסהר השיב לה: "אני צריך לקנות ציוד לחיילים, מטענים ופירות ולחלק להם בשטח".

הפקידה  הסבירה לסהר שמדובר בסכום כסף גדול ושהיא צריכה לקבל אישור מיוחד של מנהל כדי לאפשר לו משיכה בסדר גודל כזה. סהר הסביר לפקידה שהוא ממהר, שהמכונית שלו מחכה לו בחוץ ושהוא יסתפק גם ב-10,000 שקל. היא מסרה לו את הסכום וסהר עזב את המקום.

שבוע לאחר מכן סהר הבחין במודעה של מכירת קטנוע באתר יד 2. בעל הקטנוע דרש סכום של 6,000 שקל.

סהר ניסה לשכנע אותו לעשות לו הנחה בטענה שחזר לישראל מדובאי שבה הוא מתגורר לסירוגין לאחר שגויס בצו 8 ליחידה שלו שנלחמת בעזה. "אפילו נפצעתי במלחמה", סיפר סהר לבעל הקטנוע שהתרכך והסכים לעשות לו הנחה ולמכור  אותו בסכום של 5,400 שקל.

סהר הזמין מוביל שגרר את האופנוע לחיפה. במקביל הוא העביר לבעל הקטנוע מסמכים מזויפים של העברה בנקאית שמעידים שלכאורה העביר לו את הכסף לחשבון הבנק שלו.

גם את המוביל הוא עקץ כאשר שלח לו העברה בנקאית מזויפת על סכום של 1,755 שקל. הוא לבש מעיל צבאי וכובע שחור ומסר לידי נהג הגרר טיפ של 100 שקל. הוא אפילו הקפיץ אותו לחנות אופנועים ורכש קסדה.

סהר המשיך במעלליו וגנב מחנות אביזרים לאופנועים קסדה יקרה בשווי של 2,700 שקל. לרוע מזלו של סהר הוא נעצר לאחרונה על ידי המשטרה כשהוא נוהג באופנוע עם לוחית מזויפת.

כתב האישום מייחס לו עבירות של גניבה, התחזות לאדם אחר, זיוף והפרעה לשוטר. התביעה דרשה מבית המשפט להשאיר את סהר במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו לאור חומרת מעשיו והעובדה שתלוי ועומד נגדו תיק שנוגע לגניבה של אופנועים ואופניים חשמליים. על פי החשד סהר נהג להיפגש עם המוכרים, היה לוקח את האופנועים והאופניים לנסיעות מבחן ונעלם תוך שהוא מחליף מספרי טלפון שלא יאתרו אותו.