אשת הפיתוי שעשתה "כיפה אדומה" לעבריין הישראלי בן סוטחי, סייעה לחיסולו בבית קפה במקסיקו ובוקשת על ידי האינטרפול - נמלטה לפנמה ומסתתרת באחת הערים במדינה תחת שם בדוי.

כזכור, סוטחי (44), עבריין ישראלי רב מעללים, נרצח ב-25 ביולי 2019 בבית קפה בקניון במרכז מקסיקו סיטי, אחרי שקבע להיפגש במקום עם אישה בשם ונסה לינט פאלאס, שהייתה קשורה על פי החשד לרשת מסועפת שהייתה אמורה להעביר כביכול לסוטחי סכום של כ-13 מיליון יורו.

בהמשך התברר שסוטחי הגיע כמה ימים לפני הרצח מישראל למקסיקו למשימת בוררות מיוחדת הנוגעת לעולם התחתון, ונפגש בבית הכלא עם כמה האקרים מקומיים שביקשו ממנו להחזיר להם 23 מיליון יורו שנגנבו מהם מבנק באירופה והועברו למקסיקו. על העזרה הזו היה אמור לקבל סוטחי כאמור עמלה של כמה מיליוני יורו.

"מאחר והיה מדובר בכסף אבוד, אותם האקרים הבטיחו לו עמלה שמנה מאוד אם יצליח להשיג את הכסף", מספר גורם ישראלי המכיר היטב את פרטי הפרשה. "הם סמכו על בן שיחזיר להם את הכסף מאחר שהיה מעורבב עם כמה ברוני סמים מקומיים, ולמעשה אותה פגישה בבית הקפה עם פאלאס הייתה כדי לקבל דרכה את הכסף שכביכול נגנב מאותם האקרים".

פאלאס למעשה, כך התברר לאחר הרצח, שימשה כאשת פיתוי שמטרתה הייתה לקבוע פגישה עם סוטחי ולדאוג לכך שהמחסלים יגיעו למקום וירצחו אותו. "בן הוא אדם זהיר מאוד ומחושב שעבר לא מעט בעולם הפשע בישראל ובעולם", מסביר עבריין שהכיר את סוטחי. "הפעם החושים שלו נכשלו. הוא ראה הרבה כסף קל, וחשב שזו הדרך שלו להתעשר בלי לעבוד יותר מדי".

וכך, אותם עבריינים שרצו לחסל את סוטחי (וקשורים כנראה לאחד הקרטלים המקומיים איתם סוטחי היה מסוכסך) שכרו את אספרנסה גוטרייס כרוצחת שכירה שתבצע את החיסול, ובעוד בן סוטחי משוחח עם פאלאס, גוטיירס הגיעה לבית הקפה, שלפה אקדח וירתה למוות בו ובחברו אלון אזולאי שהתלווה לפגישה.

שעות לאחר הרצח שתועד במצלמות האבטחה במקום ועורר סערה אדירה במקסיקו, עצרה המשטרה המקומית את גוטיירז, בזמן שאשת הפיתוי, פאלאס, נמלטה מהמקום ולא אותרה עד היום. לאחר חצי שנה בלי כל מידע חדש, ביקשה משטרת מקסיקו את עזרת האינטרפול באיתורה כמי שהייתה מעורבבת בתכנון הרצח הכפול.

לב גרה ונסה (צילום: twitter/@CiroGomezL
)
נמלטה לפנמה בזמן שהאינטרפול בעקבותיה. ונסה באייאר פאלאס | צילום: twitter/@CiroGomezL

אלא שהשבוע מתברר, כך ממידע חדש שהגיע לידי mako, כי פאלאס נמלטה ממקסיקו לפנמה כמה שעות לאחר הרצח, וכעת היא מסתתרת בדירת מסתור סמוך לבירה פנמה סיטי, וכמה עבריינים ישראליים השיגו מידע לפיו פאלאס הצליחה להערים על הרשויות במקסיקו והשתמשה בדרכון מזויף כדי לברוח מהמדינה ולא להיתפס על ידי השוטרים.

משטרת מקסיקו לא הצליחה לאתר אותה עד היום, חודשים ארוכים לאחר הרצח, וכך גם האינטרפול, אך עבריין ישראלי המעורב במצוד אחריה טוען בביטחון מלא כי היא שוהה כעת בפנמה ונעשים ניסיונות לאתר את מיקומה המדויק.

"יש לנו מידע קונקרטי על כך שהיא נמצאת באחת הערים בפנמה. אנחנו נסגור איתה את החשבון, אם זה דרך הסגרתה לאינטרפול או בדרכים אחרות", מספר אותו עבריין בשיחה בלעדית עם mako. "היא למעשה זו שעשתה לבן כיפה אדומה ודאגה שיחסלו אותו. אנחנו לא נוותר לה. יש לנו את האנשים שלנו בפנמה, ונדאג להגיע אליה בדרכים שלנו כדי לנקום בה על הרצח".