נדיר שמשטרת ישראל משתמשת בלוחמי הימ"מ למשימות מבצעיות פליליות נקודתיות, אבל לפני כארבעה חודשים זה בדיוק מה שקרה במגדל מגורים יוקרתי באור עקיבא באירוע שכאילו נלקח מסרט על פבלו אסקובר.

היעד של אנשי הימ"מ היה ויקטור בן שמחון (47), תושב העיר ועבריין מוכר למשטרה בתחום הסמים והאלימות. בן שמחון הוא שם מוכר למשטרת ישראל אחרי שריצה בעבר עונש מאסר של 9 שנים בגין הריגתו צ'יקו פדלון לפני כ-15 שנה על רקע השליטה בדוכנים של חוף הים קיסריה.

לפני כארבעה חודשים הגיע למשטרת ישראל מידע קונקרטי על כך שבן שמחון מחזיק בביתו כמות גדולה של סמים. הבעיה: הוא מתגורר בקומה ה-14 באחד מממגדלי היוקרה שבעירו והגישה לדירתו מסובכת ואין דרך באמת להפתיע אותו בביתו.

וכך, בצעד נדיר כאמור, החליטו במשטרה לנקוט בצעד נדיר ויוצא דופן ולהיעזר בכוח מיוחד של הימ"מ כדי לחדור לביתו של בן שמחון. לוחמי הימ"מ קיבלו היתר מיוחד לפרוץ את דלת הבית ללא צו שופט, כמו גם לחדור לביתו של החשוד ולבצע חיפוש ואיתור של הסמים ושל אקדח שנטען כי בן שמחון מחזיק בביתו. 

"זה עניין חריג להפעיל כוח ימ"מ לפשוט על ביתו של עבריין, אבל במקרה הזה לא הייתה ברירה אחרת. רצינו להפתיע אותו כדי למצוא את הסמים ואמצעי הלחימה", מספר גורם במשטרה.

וכך, כמו בסרט פעולה של ממש, השתלשלו השוטרים בעזרת בחבלים בשעת לילה מאוחרת מגג הבניין לתוך ביתו של בן שמחון שנותר המום למראה עיניו.

פריצה יממ (צילום: צילום פרטי)
סלון ביתו של בן שמחון לאחר הפריצה | צילום: צילום פרטי
פריצה יממ (צילום: צילום פרטי)
דלת הבית לאחר הפריצה | צילום: צילום פרטי

לטענת המשטרה, בן שמחון, שהבין מה קורה סביבו עוד לפני שנעצר, הספיק לזרוק מחלון ביתו שקית שהכילה על פי החשד כ-13.5 גרם קריסטל, ובמהלך החיפוש בביתו נמצאו כמה גרמים של קנאביס. "זו הייתה פשיטה מהסרטים של הימ"מ", שחזר אחד השכנים בבניין, "מה שקרה שם היה מטורף. זה היה הזוי".

לאחר מעצרו נלקח בן שמחון לחקירה במשטרה שם הוא הכחיש כי שקית הקריסטל שנמצאה מחוץ לבניין הייתה שייכת לו.

לשכת התביעות של הפרקליטות החליטה להגיש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בחדרה אשר ייחס לו עבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית, השמדת ראיות, שיבוש הליכי חקירה והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו (זריקת הסמים מהחלון).

פריצה יממ (צילום: צילום פרטי)
השתלשלו מגג הבניין לתוך הדירה | צילום: צילום פרטי

שי לוי (צילום: חיים אפריאט)
עורך הדין שי לוי | צילום: חיים אפריאט

עו"ד יובל זמר (צילום: באדיבות המצולם)
עורך הדין יובל זמר | צילום: באדיבות המצולם

כמו כן, נגד בן שמחון עמדו מאסרים על תנאי בגין הפרעה לשוטר ועבירות אלימות, שבמידה והיו מופעלים הוא היה נענש מיידית במאסר. מנגד, סנגוריו של החשוד, עורכי הדין שי לוי ויובל זמר, הוכיחו שקיימים קשיים ראייתיים בתיק וביקשו להזמין לעדות את לוחמי הימ"מ.

בסופו של דבר חתמו לוי וזמר על הסדר טיעון מקל עם התביעה המשטרתית ובו נכתב כי לוחמי הימ"מ לא יגיעו להעיד ועל בן שמחון ייגזרו רק 12 חודשי מאסר בפועל בגין החזקת סמים שלא לצריכת עצמית, כאשר כל שאר סעיפי האישום נגדו נמחקו ומנעו את הכנסתו לכלא לתקופה ארוכה יותר.