סרטון שהופץ לאחרונה דרך אפליקציית טיק טוק והפך לוויראלי בימים האחרונים מוכיח שישנם נהגים בארץ שהחליטו להתמודד עם השמיים הסגורים בדרכם - ופשוט החליטו לטוס על כבישי ישראל במהירויות בלתי נתפסות.

חלק מאותם נהגים תועדו ותיעדו את עצמם טסים במהירויות של 270 ו-280 קמ"ש בכבישים אדומים בנגב ובצפון - כבישים בהם נהרגו בשנים האחרונות עשרות בני אדם.

אלא שנראה שהסרטון המרתיח ביותר הוא זה שהחל להיות מופץ בימים האחרונים ובו נראה נהג תושב הפזורה הבדואית שבנגב שעל פי החשד נהג על הכביש המוביל לים המלח במהירות שיא של 300 קמ"ש, תיעד את עצמו והעלה לרשת.

בסרטון כאן למעלה ניתן לראות בבירור את הנהג האלמוני כשהוא טס על הכביש, חוצה צמתים במהירות משוגעת,  עוקף כלי רכב - וכאמור במקביל מתעד את מד המהירות שלו שהגיע מהר מאוד ל-300 קמ"ש.

עם התפשטותה של התופעה המדאיגה מתברר כי מאות נהגים מהנגב ומהצפון רכשו לאחרונה אמצעים משוכללים לשיפור מהירות הנהיגה שלהם - עניין שהופך לפעמים את כלי הרכב שברשותם לכלי נשק לכל דבר, בטח בכבישי ישראל.

"נהגים שונים מרחבי הארץ רכשו אמצעים שיובאו מחו"ל לשיפור מהירויות ושילמו עליהם אלפי שקלים", טוען קצין משטרה המעורה היטב בתחום התנועה. "הם מסכנים חיי נהגים על הכביש וכל סטייה הכי קלה מהנתיב או איבוד שליטה על ההגה עלולים להסתיים בקלות בתאונה קטלנית".

לדברי אותו קצין, המשטרה עוקבת אחרי הסרטונים שמציפים בשבועות האחרונים את הרשת החברתית הפופולרית בניסיון לאתר את הנהגים ולהעמידם לדין.

"זו תופעה חמורה מאוד שמסכנת חיי אדם. כבר עצרנו כמה נהגים שנהגו במהירויות מופרזות, הם נעצרו והוגשו נגדם כתבי אישום", מציין גורם במשטרה, "גם במקרה הזה נעשה הכול לאתר את הנהג שמככב בסרטון ולהעמיד אותו לדין בהקדם -  כולל שלילת רישיונו".