השבוע נחשף סיפורה של קסם הודיה פרץ, חיילת בסדיר בת 19 מנהריה החשודה כי הונתה את אמו של בן הזוג שלה בסכום של כ-55 אלף שקלים לאחר שיצאה על חשבונה למסע קניות, טיפולי יופי וארוחות במסעדות גורמה. כדי להעלים ראיות דאגה על הדרך למחוק את האינסטגרם שלה שבו היו לה עשרות אלפי עוקבים.

קסם ובן הזוג לשעבר איתמר יצאו במשך שמונה חודשים. יממה לפני חתונת אחותו של איתמר, אם המשפחה קיבלה הודעות שונות מחברת האשראי, חלקן על כך שהעסקה שביצעה לא אושרה בנימוק שהמסגרת שלה עומדת להסתיים ובעסקה אחרת שהמספר של גב הכרטיס שהוקלד שגוי. בני המשפחה החלו לברר מה מקור ההוצאות ולאחר שבדקו את מצלמות האבטחה בחנויות בהן נערכו הקניות, הם נדהמו לגלות כי מאחורי הגיהוצים עומדת לא אחרת מאשר בת הזוג של איתמר. 

כעת, לאחר שהאמת נחשפה, בני המשפחה מספרים על השבר הגדול, לאחר שהונו על ידי מי שהפכה עם הזמן לאחת משלהם. "זה סיפור הזוי שבחיים לא האמנו שיקרה לנו", סיפרה ל-mako אחותו של איתמר. "אחי ואימא שלי שבורים מכל הסיפור הזה, אבא שלי חש ברע ופונה לבית החולים. היא עשתה דבר נוראי ועוד בשיא חוצפתה מכחישה הכל, כשיש בידינו את כל הראיות שהיא עקצה אותנו".

קסם ובן הזוג לשעבר איתמר (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של קסם הודיה פרץ)
קסם ובן הזוג לשעבר איתמר. "הייתה כמו משפחה" | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של קסם הודיה פרץ

מערכת היחסים בין קסם ואיתמר החלה לפני כמה חודשים, לאחר שאיתמר נפרד מחברתו הקודמת. זמן קצר לאחר מכן הוא הכיר את קסם, שהייתה חברתה של האקסית שלו. "היא שמעה שאחי נפרד מהחברה שלה והתחילה איתו בטענה שהיא רוצה לעזור לו לעבור את התקופה הקשה", שחזרה האחות. "היא ראתה שהוא בחור טוב וגם נראה טוב ועם הזמן הם נהיו חברים".

"היא ישנה אצלנו בבית, אכלה פה, באה לאירועים משפחתיים", ציינה האחות. "היא הייתה חלק מהמשפחה. בת בית לכל דבר. כיבדנו אותה מאוד. אחי היה מאוהב בה ברמות. אחי היה דואג לה להכל. מזמין אותה על חשבונו למסעדות, הם היו בנופשים. היא נראתה לנו חברה מושלמת לאחי".

קסם הודיה פרץ (צילום: מתוך עמוד האינטסגרם של קסם הודיה פרץ)
קסם הודיה פרץ | צילום: מתוך עמוד האינטסגרם של קסם הודיה פרץ

אמו של איתמר, שכרטיס האשראי שלה נלקח ממנה ללא ידיעתה לטובת חגיגת קניות פרועה, הסבירה כיצד התגלה העוקץ הגדול. "ראיתי את ההודעה מחברת האשראי ולא הבנתי מה רוצים ממני. אני בבית שלי עם המשפחה ולא עשיתי שום עסקה", סיפרה האם. "הייתי עסוקה בחתונה של הבת שלי שאמורה הייתה להיות כמה שעות מאוחר יותר. ביקשתי מהבת והחתן שלי שיבדקו את העניין".

בתה התקשרה לחברת האשראי לברר את פשר ההודעות שאימה קיבלה, ונדהמה לגלות שבחודש מאי חויב כרטיס האשראי של האם בסכום של 21 אלף שקל. "ביקשנו את כל התדפיסים של החודשים שעברנו וגילינו שהונו את אימא שלי בסכום של 55 אלף שקל. כל החודשים הללו אבא שלי לא הבין על מה אימא שלי מבזבזת כסף. היא לא הבינה מה רוצה ממנה. כשראינו את התדפיסים וההוצאות המטורפות הבנו שעקצו את אימא שלי בשיטה מתוחכמת מאוד ושמדובר במישהו צעיר. כי כל הבגדים והנעליים והטיפולים היו של בחורה צעירה", סיפרה הבת ל-mako.

קסם הודיה פרץ
קסם הודיה פרץ

בני המשפחה עשו חקירה מעמיקה. הם ניגשו לאותן חנויות ומכוני קוסמטיקה בהם נערכו הרכישות כדי לברר מי ביצע אותן ומי קיבל את טיפולי היופי. במקביל פנו לבעלי חנויות הבגדים, שהראו להם את צילומי מצלמות האבטחה. בני המשפחה הופתעו לראות על פי החשד את קסם לוקחת בגדים מהחנויות שמהן רכשה על חשבון כרטיס האשראי של אם המשפחה.

"היינו בשוק מוחלט כשראינו אותה לוקחת בגדים או נעליים תוך שהיא משתמשת בפרטי האשראי של אימא שלי", סיפרה אחותו של איתמר. "זו הייתה תחושה קשה מאוד של בגידה. בחלק מהחנויות ראינו אותה במצלמות אבטחה אוספת בגדים ונעליים שהזמינה און ליין מהחנויות".

האקסית שגנבה מעל 50,000 שקלים (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת12)
קסם בתיעוד ממצלמות האבטחה באחת החנויות בהן על פי החשד עשתה קניות | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת12

מתדפיסי חברת האשראי עולה כי קסם רכשה על פי החשד מוצרים רבים: בשמים יוקרתיים, נעליים של מותגי יוקרה, בגדים, בגדי ים ושמלות מאתרי אינטרנט בארץ ובחו"ל, עשתה טיפולי יופי והזרקות בוטוקס, מילאה מיכלי דלק, אכלה במסעדות, קנתה תכשיטים, בילתה בבתי קפה, בגלידריות, קנתה פיצוחים, רכשה כרטיסים להופעות של זמרים שילמה על חנייה ועוד.

איתמר נותר בהלם מהגילוי שחברתו חשודה כי עקצה את אימו. כשנודע לאיתמר על החשדות החמורים, הוא הגיע לקסם לביתה ודרש הסברים. היא לא הסכימה לצאת מהחדר בטענה שהיא לא מרגישה טוב. לחתונת אחותו שהתקיימה באותו יום היא כמובן לא הגיעה. "היא התביישה לדבר איתו על מה שעשתה. לא טרחה להתנצל או לבקש סליחה. היא עוד בשיא חוצפתה העלתה עוד באותו יום לאינסטגרם שלה תמונות", סיפר בן משפחה. "הוא לא התאושש מכל מה שקרה. היא בגדה באמון שנתן בה, היא פגעה בו נפשית".

תדפיס החיובים של כרטיס האשראי
תדפיס החיובים של כרטיס האשראי

האם הגישה תלונה בתחנת המשטרה בנהריה נגד קסם בגין חשד להונאה ועוקץ. בני המשפחה חושדים שהיא השיגה את פרטי האשראי של האם ובמשך כשלושה חודשים חגגה על חשבונה. תלונה הוגשה גם לחברת האשראי בעניין.

בני המשפחה השיגו הודעות ששלחה קסם על פי החשד לחלק מבעלי החנויות בהן היא ביקשה מהן לא להפליל אותה. מתברר שגם לאחר שנודע על פי החשד שהיא זו שהשתמשה בכרטיס האשראי בהונאה, הבגדים שהזמינה מאתרי אינטרנט המשיכו להגיע לביתה. "אנחנו רוצים שהמשטרה תמצה עמה את כל חומרת הדין", אמרה האחות.

ממשטרת ישראל נמסר כי אכן הוגשה תלונה והיא נמצאת בחקירה. בינתיים קסם חסמה את חשבון האינסטגרם שלה, כדי שלא לחשוף את התמונות שלה עם חלק מהבגדים שרכשה לפי החשד על חשבון אימו של החבר.

קסם הודיה פרץ מסרה בתגובה על פניית mako: "אין שום ראיה שעשיתי דבר כזה. יש בית משפט. אני לא הורשעתי בשום דבר. אין לי מושג מה רוצים ממני ולמה מפיצים כאלה דברים חסרי כל ביסוס. אני רכוש של צה"ל אתם לא יכולים לעשות לי שום דבר".