אחרי שנים רבות שבהן התגורר בווילה מבוצרת ומאובטחת מאוד במושב עוצם ליד קרית גת ובפנטהאוז מוגן ומאובטח בבנין מגורים באשקלון, ראש ארגון הפשע בדרום, העבריין שלום דומרני, עבר להתגורר בתקופה האחרונה בעיר שדרות.

דרום אדום: כל מה שקורה במלחמת ארגוני הפשע

לפני כחודש וחצי המשטרה הגלתה את דומרני ויד ימינו צ'יקו דהן מאשקלון, בה התגורר עד לאחרונה, בעקבות ניסיון החיסול של בנו, ניסים נינה דומרני. ביחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש קיבלו מידע שדומרני וחייליו מתכננים נקמה אכזרית וכדי למנוע מרחץ דמים בעיר החליטו להרחיק אותו בצו משפטי לשבועיים.

דומרני עבר להתגורר בשדרות, שנחשבת למעוז שלו שבו יש לו עשרות חיילים שהם חלק מהארגון שהקים ובנה מחדש בחצי השנה האחרונה מאז השתחרר מהכלא. בשדרות החיילים של דומרני עוסקים בסחר בסמים, הפעלת מועדוני הימורים, הלוואות וגביית דמי חסות.

כוחות משטרה בזירת זריקת הרימון (צילום: N12)
כוחות משטרה בזירת זריקת רימון בשדרות בתחילת השנה | צילום: N12

ההחלטה של דומרני לעבור להתגורר בשדרות נועדה בין השאר להרחיק ממנו את בלשי ימ"ר לכיש ויריביו המרים שעוקבים אחר צעדיו. בנוסף, בשדרות קל יותר לתכנן את צעדיו הבאים כדי לסגור חשבונות עם יריבו בני שלמה, יד ימינו אייל נגר ואנשי המאפיה הגיאורגית והקווקזית המעורבים בניסיון לחסל את בנו ואת העבריין יוסי דהן במושב נהורה שנחשב למזוהה עימו.

לדברי עבריינים, ההחלטה של דומרני להתגורר בשדרות היא אסטרטגית במיוחד כך שהיא מאפשרת לו לשלוט על כל האזור בשלט רחוק מבלי שינסו לפגוע בו או באנשיו. "באשקלון שלום יותר פגיע והוא יודע את זה. קשה לו להסתובב חופשי שי לבני שלמה יש הרבה חיילים", טוען עבריין תושב העיר. "זו עיר גדולה, שקל מאוד להיכנס לתוכה  ולפגוע בך. בשדרות זה יותר פשוט. עיר קטנה שכולם מכירים את כולם וברגע שמישהו מאנשי בני שלמה או אייל נגר  ייכנס הוא יחוסל או ייפגע".

כפי שחשפנו לפני כמה שבועות, דומרני נראה יותר ויותר בשדרות והרבה פחות באשקלון. בין השאר הוא ניסה לפייס בין שני פלגים שלו הנלחמים על השליטה בעיר.

דומרני, שהפך לדמות מוכרת בשדרות, יודע שהמשטרה מחכה לרגע שבו הוא יעשה טעות כדי שתמצא סיבה לעצור אותו, לכן הוא פועל מתחת לרדאר ומעדיף להיפגש עם חייליו בדירתו מאשר לנהל עימם שיחות טלפון שהמשטרה מאזינה להם.

"כנראה שטוב לו בשדרות. אבל הוא עוד יחזור לאשקלון. הכול עניין של עיתוי", טוען גורם במשטרה. "אנחנו עוקבים אחריו כדי לא להיות מופתעים מנקמה שהוא מתכנן לבצע הוא יהיה חייב להחזיר את כבודו האבוד".