כבר כמה שבועות שנוכל הטינדר סיימון לבייב נעלם מהראדר. ללבייב אין זכר ברשתות החברתיות, הוא הפסיק להעלות סרטוני ראווה חדשים לטיקטוק ולאינסטגרם בהם מופיעים רכבי יוקרה, מסוקים ומסעדות פאר. מקורביו מספרים כי הסרט ששודר אודות מעלליו בתוכנית "חשיפה" עם חיים אתגר (קשת 12) וחשיפת mako לפיו חתם על חוזה "טאלנט" עם חברה הרשומה בארה"ב גרמו ללבייב להוריד פרופיל.

בסביבתו של לבייב טוענים כי הוא נמצא במצב כלכלי קשה עם חובות של כעשרה מיליון שקלים, לא כולל החובות שצבר ברחבי העולם. כעת, לאחר שמעשי הנוכלות שלו נחשפו לציבור, לבייב מתקשה לגייס אנשים חדשים שיעבירו לו כספים. 

"סיימון במצב כלכלי קשה מאוד. אין לו כסף לכלום. הוא נעלם לגמרי", טוען מקורב לשעבר. "הוא לא עונה לשיחות טלפון, אפילו לאנשים הכי קרובים אליו. זה כבר לא אותו סיימון שהכרתי בתחילת הדרך: חייכן, צוחק על העולם, מסתלבט על עיתונאים ועושה להם בית ספר בראיונות. בחודש האחרון הוא בדיכאון של החיים. הוא מחפש כסף בנרות, אבל אנשים לא נותנים יותר. מצב הרוח שלו בקרשים. הוא הפיץ שזכה במיליוני דולרים בפשרה בתביעה שהגיש נגד נטפליקס שהשמיצו אותו בסרט שעשו עליו אבל כולם יודעים שזה בלוף שאין מה להאמין לו, שהוא סוס מת. כל השעונים שיש לו על היד עאלק יוקרתיים. הם מזויפים. הפרארי והבנטלי זה בלוף אחד גדול. הוא גמור כלכלית".

החודש האחרון היה קשה ביותר עבור לבייב, לאחר שידור הסרט שבו כיכבה בת זוגו לשעבר הדוגמנית קייט קונלין שחשפה את מעלליו, בנוסף לחוזה הסודי שחתם עם המנהל לו לשעבר שנחשף ב-mako. "הוא חטף מכה אחר מכה", אמר המקורב לשעבר. "אנשים התרחקו ממנו כמו מאש. לא רוצים להלוות לו יותר כסף, כולם מבינים שאסור לעשות איתו עסקים. לא מוכנים לממן לו שום דבר, לא מכוניות יוקרה ולא מסוקים. חוץ מזה הוא לא יכול לצאת מהארץ בגלל חובות וגם אם היה יוצא הוא היה נעצר באירופה. אין לו כסף לשלם לשומרי ראש. סגרו לו את הברזים. הוא מסובך בכל המקומות".

חוזה הטאלנט של סיימון לבייב
חוזה הטאלנט של סיימון לבייב

על פי ההערכות, לבייב צבר חובות בישראל ובעולם בהיקף כולל של כ-15 מיליון שקל בגין מעשי עוקץ והונאה שביצע לכאורה, והלוואות שקיבל ולא החזיר למקורבים ולחברות. בין היתר חייב לבייב לקונלין כ-330 אלף שקל שלוותה בעבורו מחמישה בנקים. עד היום, למרות הבטחותיו, קונלין לא קיבלה ממנו אגורה ומנסה להגיע להסדר עם הבנקים לגבי החזר ההלוואות שלקחה.

"לבייב הרס לקייט את החיים", תיאר המקורב. "הוא קנה לה תכשיטים מזויפים, עבד עליה בעיניים וגם לקח ממנה מאות אלפי שקלים בעורמה ולא החזיר לה אותם. הסרט והתחקירים על סיימון שהיו בזמן האחרון גרמו לו נזק תדמיתי קשה מאוד. עורכי דין לא רוצים לייצג אותו מבלי לקבל כסף מראש. לא מאמינים לו. סגרו לו את הברזים. הוא אבוד".

קייט קונלין וסיימון לבייב (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
קייט קונלין וסיימון לבייב | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

על פי עדויות בסביבתו, לבייב ירד משמעותית ברמת החיים שלו. י', מנהלו לשעבר, ועוד כמה מקורבים ללבייב, מסרו עדויות ברשות המיסים על חוזים שחתמו עימו ועל הכנסות שהיו לו ועל פי החשד לא דיווח עליהן.

מנגד, יש גורמים המקורבים ללבייב שאומרים שעדיין מוקדם להספיד אותו ושהוא מניפולטור חסר תקנה, שכל פעם שקוברים אותו ולאחר מכן הוא קם לתחייה. "זה נכון שסיימון בסוג של מצוקה כלכלית אבל לא הייתי ממהר להספיד אותו", טוען גורם המקורב ללבייב. "הוא כל פעם תופס את הפראייר התורן שיממן אותו. בגדול סיימון לא יכול להוריד את רמת החיים הגבוהה שהוא חי בה. הוא איש של פוזות רעש וצלצולים. הוא לא ילך לגור אצל ההורים או חברים. זה יהרוס לו את התדמית אבל לך תדע. הוא אדם לא צפוי. איש של הפתעות. לדעתי עוד נשמע עליו בקרוב מאוד. נכון שהוא נעלם קצת אבל הוא עוד יחזור".

בינתיים, אנשים להם חייב לבייב כסף שכרו חוקרים פרטיים על מנת לאתר אותו ואפילו ניסו לגשש דרך חברים קרובים ובני משפחה כדי לקבל עדכון על מצבו. לבייב עד כה לא עונה לטלפונים.

בפרקליטות מחוז תל אביב אמורים להחליט בקרוב מאוד האם להגיש כתב אישום נגד לבייב ואביו הרב יוחנן חיות. מדובר בתיק שנחקר במשך כארבע שנים ביחידה ההונאה של משטרת מחוז תל אביב. החוקרים ביצעו של השלמות חקירה בארץ ובחו"ל.

מסיימון לבייב טרם התקבלה תגובה.