ממשלת ארה"ב החלה לשלם בשבוע שעבר את התמריצים הכלכליים לתושביה בניסיון להציל מיליוני אמריקאים מהצונאמי הפיננסי שהגיע בעקבות משבר הקורונה והמכה הכלכלית האנושה שנחתה על המדינה ותושביה כמו על מדינות רבות בעולם.

אחד מבין אותם מיליונים בארה"ב שקיבלו את המענק היה צ'ארלס קלווין, כבאי מתנדב תושב ניו שיקגו שבאינדיאנה שהגיע ביום שישי שעבר לכספומט סמוך לביתו כדי למשוך שאת הסכום שהופקד לו על ידי המדינה - וזכה להפתעה.

קלווין הגיע לכספומט, הכניס את הכרטיס המגנטי למכונה, הקיש את הקוד הסודי שלו, ועבר לאופציית משיכת המזומנים. הוא בסך הכל רצה למשוך 200 דלורים מתוך 1,700 הדולרים שהפקידה לו המדינה, אבל לפני כן הוא החליט לבדוק את מצב היתרה שלו כדי לוודא שהסכום שהובטח לו אכן הופקד.

אלא שברגע שהוא עבר לבדוק מה מצבו בעובר ושב, הוא נשאר בהלם מוחלט: הסכום שהופיע על המסך בתור יתרת הזכות בחשבונו עמד על לא פחות מ-8 מיליון דולרים, וקלווין גילה שלמעשה תוך לילה הוא הפך למיליונר.

"ניגשתי להוציא כסף מהכספומט, רציתי למשוך 200 דולרים, ואז תוך כדי בדיקה מהירה ביתרת החשבון גיליתי את הסכום הדמיוני הזה שחיכה לי", סיפר קלווין ההמום לאחת מרשתות הטלוויזיה שבאזור מגוריו.

קלווין, שכאמור נותר בהלם מהסכום שגילה בחשבון הבנק שלו, הבין שמשהו לא הגיוני, נכנס לתוך סניף הבנק כדי לבדוק שוב את חשבונו, הפעם בכספומט שהוצב בתוך הסניף, ואחרי שגם שם הופיע בחשבונו הסכום הדמיוני, הוא החליט לחזור לביתו עם חיוך והעביר את סוף השבוע בתכנונים וחלומות על המיליונים הרבים - מבלי לגעת בדולר אחד.

 

מיד עם סיומו של סוף השבוע, החליט קלווין להתקשר לסניף הבנק שלו כדי לברר האם המיליונים עדיין עומדים לרשותו, ביקש לשוחח עם מנהלי הבנק, ואחרי בירור קצר אלה הבהירו לו שהסכום שהוא ראה בחשבונו כבר לא קיים - אבל 1,700 הדולרים שהפקידה לו המדינה מחכים לו. 

קלווין, מאוכזב כמובן עד עמקי נשמתו, יצר קשר עם כלי התקשורת באזור מגוריו, שיתף אותם בסיפור ההזוי, וסיכם את האירוע: "האמת היא שזה מבאס. רגע אחד אתה בטוח שאתה מיליונר,  ורגע אחרי אתה מגלה שחזרת להיות האדם הרגיל שהיית. אבל היי! מצד שני, ברגע שאתה נזקק כמוני - כל מה שנותר לך הוא רק לטפס למעלה, כבר אין לאן לרדת". 

אגב, לא קלווין ולא אנשי הבנק הצליחו להבין האם זו אותה שגיאת ענק הייתה של הממשלה, הבנק או הכספומט הספציפי בו השתמש, אך מבחינתו של קלווין הוא בסך הכל מרוצה שלפחות את הסכום שהעניקה לו המדינה הוא הצליח למשוך בשלום.