פרשת פיצוץ מכוניתה של הזמרת מרגלית צנעני ומעורבותו של אבנר הררי, מי שהמשטרה הגדירה בעבר כמחסל מספר אחת של העולם התחתון, התגלגלה בימים האחרונים אל בית המשפט. כזכור, הררי מואשם בבית המשפט המחוזי בתל אביב כי היה מעורב בהנחת מטען במכונית הביואיק של צנעני בשנת 2017 כנקמה על כך שלא השמיעה בתכנית הרדיו שלה ברדיו לב המדינה, שיר שהוציא הררי וכן במעורבות בהנחת מטען לשחקן הכדורגל, קובי מוסא.

הררי הכחיש את האישומים וטען כי מעולם לא היה מעורב בשום הנחת מטענים ולא איים על צנעני או על מגישים אחרים בתחנת הרדיו. לדבריו, הוא וצנעני ביחסים טובים מאוד ומעולם לא איים לפגוע בה בצורה ישירה או עקיפה.

בכתב האישום נטען כי הררי נעזר באבישי בן דוד, עובד בחנות הירקות שלו בהרצליה להניח את המטענים ולשגר איום במסרון לצנעני ישירות לטלפון הסלולרי של מנהל התחנה, דוד בן בסט, בזו הלשון: "אבי ערב טוב, שתדע שאנחנו אוהבים אותך אבל אם מרגלית תמשיך להגיע לרדיו אנחנו נעשה אותה ואת כל העובדים אוכל לעורבים! זה יהיה סדרתי. אתם לא תעשו איפה ואיפה עם זמרים". לאחר מכן נשלח מסרון לטלפון של צנעני: "פה זה לא אירופה, פה זה ישראל! זה יהיה פרומו. אם תגיעי לרדיו את והבן שלך מתים".

רס"ב גד אבידן, חוקר בכיר ביחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב אשר גבה עדות מצנעני בפרשה, חשף בבית המשפט כי התרשם שצנעני הייתה מפוחדת מאוד מהררי. לשאלת עו"ד של הררי, צ'רלי סבג האם צנעני אמרה לו שאיננה פוחדת או מבוהלת מהררי השיב רס"ב אבידן: "לפי איך שזה נראה היא מאוד מאוד פחדה ממנו...היא פחדה ממנו פחד מוות".

פיצוץ ברכב של מרגלית צנעני (צילום: רועי אלימה, פלאש 90)
צנעני לאחר הפיצוץ | צילום: רועי אלימה, פלאש 90

עו"ד סבג: "ממי?".
רס"ב אבידן: "מהררי".
עו"ד סבג: "רשמת על זה מזכר?".
רס"ב אבידן: "אני אומר את זה לפי החקירה עצמה. עולה שהיא פחדה ממנו".
עו"ד סבג: "אני עכשיו בהלם".
רס"ב אבידן: "אתה יכול להיות בהלם. אני הלכתי לחקור אותה בתחנת הרדיו ואז היא אמרה- ויש על זה מזכר למיטב זכרוני- דברים ברוח העניין שהיא פחדה ממנו. אני גם זוכר שהפחד הזה דפק לה את כל החיים. מה זה אומר? אפילו אף חברת ביטוח לא מוכנה לבטח לה את הרכב בגלל שכל רכב שלה מתפוצץ. זה מה שהיא אמרה לי".
עו"ד סבג: "אני אומר לך שבהקלטה הזו בשום מקום לא אמרה שאבנר איים עליה, נהפוך הוא. שהוא לא איים עליה. תגובתך?".
רס"ב אבידן: "היא לא אמרה שאיים כי היא פחדה ממנו".

אבנר הררי ומרגלית צנעני (צילום: סמי טהרני)
הררי (ראשון משמאל) וצנעני בימים יפים יותר | צילום: סמי טהרני

לדבריו, בהמשך הוא בדק וגילה שצנעני השמיע שירים של הררי כי ככול הנראה חששה שיפגע בה. "ראיתי את הגברת המסכנה הזאת, היא הייתה שבר כלי ואני זוכר את זה כמו היום. לא הפסיקה לבכות. אישה בת 70".

במהלך החקירה, ניסה אבידן בכל דרך לגרום לצנעני להודות שהררי הוא שזה שאיים עליה, אבל היא הייתה מוכנה ללכת לפוליגרף להוכיח שהיא דוברת אמת. בתמליל החקירה שחשפנו ב-mako אמר אבידן לצנעני: "הם רצו לפגוע בך, הם רצו לקחת את הנשמה הכי אהובה עליי ועל כל עם ישראל... אחד כזה צריך, סליחה על הביטוי צריך לזמבר אותו...הוא זבל של הזבל של האנושות. רצה לפגוע בך. הרפש של הרפש של הזבל. ואז שומרת על זבלה כזה. וואלה, תשמעי אין לי להגיד לך, בעיה שלך".

צנעני: "אני לא שומרת על שום זבלה. ואם הוא זבלה שיהיה זבלה של אימא שלו. אני לא אחראית עליו. אני לא יודעת להצביע על אבנר. אני לא יכולה להגיד דבר כזה. נשבעת לך".

כאשר רס"ב אבידן נשאל על סגנון הדיבור שלו כלפי הררי ושכינה אותו בשמות כמו "חרא" ו"זבל", הוא השיב: "אנחנו עושים הכול על פי חוק. כל חוקר יש לו את הסגנון שלו...כחוקר, אני רוצה להבין מי זה אותו בן אדם, אני רוצה להסביר לה שאותו בן אדם הוא לא מל"ו הצדיקים וככה, אין מה לעשות זו השיטה. אנחנו מנסים לשכנע קורבן לומר את האמת בדרכים חוקיות". כשהחוקר נתבקש בבית המשפט לחזור בו מדבריו כלפי הררי הוא השיב בחיוך: "שום דבר לא אישי. שום דבר לא אישי. אבנר? אין לי שום דבר כלפיו".

עו"ד צ'ארלי בוזגלו (צילום: פרטי)
עו"ד צ'ארלי סבג | צילום: פרטי

פרקליטיו של הררי, שעצור כמעט 4 שנים, עורכי הדין צ'רלי סבג ואלון דוידוב טענו באחד הדיונים כי תיקו של הררי משול לדייג שזורק חכה לים המלח בתקווה להעלות דג בחכתו. משפטו של הררי יימשך בעוד כשבועיים.