צעיר מהפזורה הבדואית השתולל בכביש ונעצר לאחר מרדף דרמטי. המקרה התרחש לפני כמה ימים בצומת אהלים שבנגב, לא הרחק מהעיירה הבדואית תל שבע.

אופנועי יחידת יואב שבנגב, העוסקים במיגור הפשיעה והמלחמה בנהגים המשתוללים בכבישים ומסכנים חיי אדם, הבחינו בנהג תושב תל שבע הנוסע בצורה חשודה במכונית מאזדה לאנטיס ישנה. הם ביקשו ממנו לעצור אחרי הצומת בתחנת אוטובוס כדי לברר את פרטיו.

הנהג התחיל לצאת מהשיירה הארוכה לכיוון הצומת, אבל בשלב מסוים, החליט לנסוע במהירות מטורפת כשהוא מסכן נהגים רבים שהיו בכביש ועשו את דרכם לכיוון צפון.

אחד מלוחמי יחידת יואב יצא למרדף דרמטי במיוחד אחר הנהג "הסורר". הנהג החל להשתולל על הכביש כשהוא נוסע בשולי הכביש לכיוון שביל עפר בין תל שבע לעומר.

האופנוען הלוחם לא ויתר לנהג וביקש תגבורת של ניידות ושוטרים כדי לתפוס אותו. בעיצומו של המרדף, השוטר ראה לפתע שהנהג עולה על הכיכר ליד עומר, חותך לשביל עפר, משאיר את המכונית ובורח רגלית לכיוון המדבר.

השוטר המשיך לרדוף אחריו כשהוא צועק לעברו: "וואקף (תעצור) משטרה". הנהג הנמלט המשיך לברוח, אך השוטר גילה כושר גופני גבוה מאוד והצליח לתפוס אותו כשהוא בהלם, מבוהל ועייף. אותו נהג נלקח לחקירה כדי לברר מדוע נמלט מהשוטרים.

מרדף דרמטי בפזורה הבדואיתEXT2 (צילום: רשתות חברתיות לפי סעיף 27א)
הצעיר נעצר לאחר שהשתולל בכביש | צילום: רשתות חברתיות לפי סעיף 27א

"השוטר גילה נחישות רבה וחתירה למגע כחלק מהמלחמה שלנו בתאונות הדרכים והשתוללות של נהגים בכבישי הנגב והדרום", סיפר קצין במשטרה. "זה היה מרדף דרמטי כמו בסרטים וכל הכבוד לשוטר על המעצר".