התפתחות דרמטית בפרשת מעצרו של האזרח הישראלי חליל דסוקי בדובאי: המשטרה המקומית חשפה הערב כי דסוקי (31) נתפס עם כמות אדירה של חצי טון קוקאין בשווי של כחצי מיליארד שקלים (150 מיליון דולר), ולא בכמות קטנה מזו, של 60 ק"ג, כפי שדווח בסוף השבוע האחרון.

כמו כן, מפרסמת המשטרה סרטון שמתעד שלב אחר שלב את המעקב אחר דסוקי מרגע נחיתתו בדובאי ביום שלישי שעבר. שוטרים סמויים מקומיים עקבו אחריו לבית המלון מהרגע שנסע במכונית המסחרית שבה על פי החשד החביא עשרות קילוגרמים של סמים, ועד לרגע שבו נתפסה משאית עם כ-440 ק"ג קוקאין. בסך הכול דסוקי נתפס עם חצי טון קוקאין בשווי של כ-150 מיליון דולר.

"חליל היה במעקב במשך יומיים רצופים. לרוע מזלו כל דובאי מרושתת במצלמות אבטחה", הסביר קצין משטרה, "המידע הועבר למשטרת דובאי כבר בשבוע שעבר כשהוא יצא מהארץ. בוצעו לו האזנות סתר ככה שלא הופתענו ממעצרו ומכמות הסמים".

בדובאי כינו את המבצע ״סקורפיו״ בגלל שעל אריזות הקוקאין היה ציור של עקרב. על פי החשד הסמים הגיעו במכולת באוניית מסחר מקולומביה לתאילנד ומשם לדובאי. כשהיעד האחרון היה אמור להיות בלגיה, הולנד וישראל. בימים הקרובים יוגש נגד דסוקי כתב אישום חמור ואם יורשע הוא צפוי לגזר דין מוות.

דסוקי, ששמו ופרטיו נחשפו כאן הבוקר ב-mako, נעצר ביום חמישי האחרון כשברשותו נמצאו על פי החשד כ-60 ק"ג של קוקאין אותם החביא במכונית המסחרית שבה נסע. עם מעצרו, גילו השוטרים המקומיים כמות נוספת של סם, הפעם במשקל 440 ק"ג, אותה החביא דסוקי בשני מקומות שונים, וכך הפך מעצרו לתיק הברחת הסמים הגדול ביותר באיחוד האמירויות מאז ומעולם.

כזכור, מעצרו של דסוקי הגיע לאחר שיתוף פעולה בין משטרת דובאי למשטרת ישראל שעקבה אחריו מרגע שיצא מהארץ והייתה זו שהעבירה את המידע על פעילותו. מבצע המעצר של העבריין הישראלי זכה במשטרה המקומית לשם "מבצע סקורפיו", וכעת מנסה משטרת דובאי לאתר את שותפיו הישראליים של דסוקי שחלקם נמלטו מהמדינה זמן קצר לאחר שנעצר.

ישראלי בדובאי (צילום: מתוך פייסבוק, face.com)
חליל דסוקי זמן קצר לפני מעצרו | צילום: מתוך פייסבוק, face.com


"חליל לחוץ ומפחד שיוציאו אותו להורג. זו כמות מטורפת במושגים של דובאי", מספר ל-mako אחד מחבריו שמוסיף שאתמול הועבר דסוקי לכלא שמור יותר, ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום חמור. "מישהו ניצל את חליל כי אין לו יכולת כלכלית לממן עסקה כזו", מוסיף חברו של דסוקי. "המשפחה בהלם וחושבת שעשו לו מלכודת מכוונת. הם ממש פוחדים שיוציאו אותו להורג".