העבריין הישראלי הנמלט אסי מוש חזר לפעול בקולומביה. בידיעות שפורסמו בשעות האחרונות במדינה הלטינית דווח כי מוש (45), מי שמואשם בקולומביה בעבירות של רצח, סחר בסמים, מכירת קטינים לעבדות, הזניית קטינות, גורש מהמדינה וצו של האינטרפול עומד על שמו - חזר לאחרונה למדינה.

כזכור, לפני כחמישה חודשים מוש נלכד בפורטוגל על ידי כוחות המשטרה המקומיים בעקבות צו האינטרפול שהוצא נגדו.

לאחר שהתביעה הקולומביאנית לא העבירה בזמן את חומר הראיות נגד מוש לבית המשפט בפורטוגל, הוא שוחרר ממעצר ומאז נעלמו עקבותיו.

כעת מתברר כי מוש נמצא באזור סנטה מרטה בצפון קולומביה לאחר שנכנס למדינה בצורה לא חוקית, ושב לנהל את פעילותו בסחר בנשים. שתיים מהנשים בהן סחר ושאותן "שלח" למיאמי, חזרו לקולומביה ודיווחו לרשויות על מעשיו.

אסי מוש 2019
תמונה נוספת של מוש שהופצה ברשתות החברתיות בקולומביה | צילום: צילום מסך מתוך santamartaaldia.co

על פי מידע שמסרו השתיים, מוש מסתתר באזור כפרי בסיירה נוואדה, שם הוא נמצא תחת חסותו של ארגון פשע מקומי ומוכר בקולומביה בשם Los Pachencas ("לוס פצ'נקס"), אשר מאבטח ושומר עליו.

מאזור סיירה נבאדה, שנמצא במרחק של כמה עשרות קילומטרים מסנתה מרטה (אזור הפעילות העיקרי של מוש לפני גירושו), מוש מתאם על פי החשד את כל פעולות הסחר שלו בנשים שומרוניות שמתגורות באזור, כמו גם במהגרות ונצואלניות שהיגרו למדינה לאחר המשבר הכלכלי הקשה שפקד את ונצואלה.

על פי הדיווחים, מוש מציע לאותן נשים סכומי כסף שונים בתמורה לכך שיקיימו יחסי מין עם תיירים מכל העולם. כמו כן, נטען בדיווחים כי בין התיירים הרבים להם הוא מספק שירותי זנות, נמצאים גם צעירים ישראלים.

בנוסף, מוש מתכנן להקים באזור בית מלון מפואר בחלקו העליון של האזור הכפרי בו הוא מסתתר, זאת המטרה להמשיך ולסרסר בנשים צעירות. לאחר הפרסומים על כניסתו המחודשת החלה המשטרה המקומית בעבודות איתור ומודיעין באזור בו מוש מסתתר על פי החשד במטרה להביא ללכידתו.

מפקד המשטרה המקומית, גוסטבו ברדוגו התייחס לשמועות על נוכחותו של מוש באזור וסיפר: "מדובר במידע שמסתובב ברשתות החברתיות, והרשויות נמצאות כרגע בבדיקה של הדיווחים שגם פורסמו בכלי תקשורת מקומיים. אנחנו בודקים האם מוש נכנס בצורה לא חוקית למדינה מאחר ועומד נגדו צו מעצר על פשעים כמו סחר בבני אדם והדחה לזנות. אנחנו נעשה הכל כדי ללכוד אותו במידה והוא נכנס בצורה לא חוקית למדינה". 

עו
עו"ד איתן און | צילום: יח"צ

עורכי הדין איתן און וניק קאופמן המייצגים את מוש, מסרו בתגובה: "אנו עדים ומשתהים, פעם נוספת, נוכח סיפורי מעשיות ופנטזיות ממוחם הקודח של רשויות החוק בקולומביה, בצירוף כלי התקשורת המשולהבים והמגויסים כנגד אסי מוש. אילו יכולתי, הייתי מציע למסוקי המשטרה הקולומביאנית וכוחותיהם בקרקע, המצויים במצוד אחר אסי בהרי קולומביה, לחזור לבסיסם ולשמר אנרגיה לחיפושים אחרים. אסי אינו בקולומביה ולא היה שם מאז גורש בסוף שנת 2017. ידיעות כוזבות אלו מלמדות על כך שכל האינפורמציה הנוראית שפורסמה במהלך השנים אודות אסי מוש הנה שקרית, משחירה, לא מבוססת ואין לה כל אחיזה במציאות.