מלחמת ארגוני הפשע מתחממת. אמש (חמישי) חזר מיכאל מור לפייסבוק לאחר חודשיים וחצי של שתיקה כאשר מישהו מטעמו פרסם פוסט בערב תשעה באב. "לא לעולם חוסן – מי שקרוב שיידע ומי שרחוק עוד יבין...", נכתב בפוסט, "לחברים ולחברות בפייס ובאינסטגרם ששלחו את ההודעות – הפייס והאינסטגרם לא היו פעילים, ומרגע זה הם פעילים. צום קל וסופ"ש מהנה".

התזמון של הפוסטים בתשעה באב הוא לא מקרי. "מיכאל רוצה להוכיח שהוא חזר לחיים, רוצה להשמיע את קולו שלא יחשבו שהוא נעלם", הסביר גורם עברייני המעורה בארגוני הפשע בצפון הארץ. "הוא עדיין בעניינים. הוא לא פראייר וזה גם עניין של זמן עד שהוא ישתחרר מהכלא".

מקורבים לארגון הפשע של הרוש לא ידעו כלל על קיומו של הפוסט, "אנחנו חיים את החיים האמיתיים, לא את הרשתות החברתיות. אנחנו בחוץ, ובינתיים הוא זה שאכל אותה, הוא יושב בכלא ועלול להיכנס למאסר עולם. הארגון שלו לא קיים יותר", אמרו בשיחה עם mako.

כזכור, הסכסוך בין מור להרוש עלה שוב לכותרות בעקבות סרטון שהופץ ברשתות החברתיות בו נראה הרוש מבקש מהזמר דקל וקנין לשיר שיר בגנותו של יריבו מור במהלך מסיבה שבה נכח במועדון שבצפון הארץ.

דקל וקנין עם מיכאל מור
שמוליק הרוש ודקל וקנין

כשמור שמע על כך ממקורביו, הוא רתח מזעם שהרוש לעג לו וכתב פוסט חריף ונוקב עליו ועל חייליו הקרובים, "אל תשכח שבקרוב אני משתחרר, אל תפקיר את כולם ותברח לכפר... תהיה גבר כמו שאתה מנסה להיות עכשיו. סתם לידע כללי שמוליק זה שם של זין", כתב אז בין השאר.

מור, נעצר לפני למעלה משלוש שנים בתיק רצח עד המדינה טל קורקוס. על פי כתב האישום הוא מכר מטען חבלה מוכן להפעלה לאנשיו של העבריין, ניבי זגורי תמורת 9,000 שקלים. המטען הקטלני הופעל וחיסל את קורקוס, כך שמור נאשם בעבירת רצח.

עד לפני כמה שנים הרוש ומור היו חברים קרובים והרוש היה יד ימינו. אך כשמור יצא ל'גלות' וטס לתאילנד ודרום אפריקה, הרוש החליט לפתוח בדרך חדשה והקים ארגון פשע משלו. מור ראה בכך סוג של בגידה מצד הרוש, כך שהיריבות ביניהם הפכה לשנאה יוקדת שהובילה לחיסול של כמה אנשים שהיו קרובים למור.