חוקרי היאחב"ל בלהב 433 בטוחים שהצליחו להפליל את ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי ואת חייליו. מוסלי נעצר בתחילת השבוע בגין מעורבותו במספר אירועים פליליים במסגרת סכסוך עם ארגון הפשע של ערן חייא. ביניהם, החשד שנתן לחייליו הוראה לזרוק רימון רסס לעבר בניין שבו מתגורר עבריין המזוהה עם חייא, וההוראה לפוצץ מטען חבלה ברכבו של מי שבעברו היה בורר ומקורב לחייא, בשכונת רמת אפעל ברמת גן.

בידי החוקרים שיחות שהתנהלו על פי החשד בין מוסלי, בעת ששהה בדרום אפריקה, לבין שלושה מאנשיו: אלירן פיטוסי (שלא זרק את הרימון אלא היה מעורב בפרשה), יונתן יעיש ואוריאן נוי. השלושה שומרים בחקירותיהם על זכות השתיקה. "יוסי מוסלי נתן להם את ההוראה לזרוק את הרימון ולפוצץ את המטען", טוענים גורמים במשטרה. 

בדיון שהתקיים ביום חמישי האחרון בבית משפט השלום בראשון לציון, חוקר היאחב"ל ביקש להאריך את מעצרו של מוסלי, שייצג את עצמו, בפעם השנייה. זאת, לאחר שהראיות נגדו ונגד אנשיו התחזקו משמעותית; החוקרים הצליחו להשתיל על פי החשד האזנות נפח במכונית שבה נסעו כמה מהחשודים, אשר תיעדו את השיחות בין מוסלי לאנשיו אונליין לחוקרים, מבלי שיידעו שהם מתועדים.

ראש ארגון הפשע שייצג את עצמו כי לא רצה ייצוג עורך דין, הכחיש את החשדות נגדו וטען להגנתו ששני חשודים אחרים בפרשה שוחררו, בעוד שהחוקרים מתעקשים להשאירו במעצר. "חקרו אותי ביאחב"ל. הייתי בדרום אפריקה כשהתפוצץ  משהו בחולון", טען מוסלי להגנתו. לדבריו, אין שום סיבה לעצור אותו והוא מוכן להגיע לכל חקירה שיידרש אליה, אולם השופטת חשבה אחרת והאריכה את מעצרו בשבעה ימים.

גם בדיון הקודם בהארכת מעצרו הכחיש מוסלי כל מעורבות בפרשות. "אני לא זורק רימונים. בזמן שני המקרים הייתי בדרום אפריקה. 17 שנה אני בדרום אפריקה. אפשר לבדוק את זה בשנייה. הטלפונים שתפסתם לא שלי", טען באשר לארבעה ניידים שנתפסו על ידי חוקרים, אשר בודקים את תוכנם. על הניידים הוסיף מוסלי כי "הם שייכים לאבא שלי (ניסים מוסלי), שעבר אירוע מוחי".

באותו דיון האשים מוסלי את כותב שורות אלה בטענה שזה הפרמטר של המשטרה ובית המשפט בכל הנוגע לסכסוך שלו עם חייא. "התקשורת מפרסמת שיש לי סכסוך עם ערן חייא. אין לי סכסוך איתו, הוא חבר שלי. יש איזה כתב ב-mako שמספר סיפורים... אני לא זורק רימונים . סיפורים יפים", טען מוסלי, שביקש בבית המשפט שידאגו להביא לו לתא המעצר מצות שמורות ואוכל כשר לפסח, עניין שהשופטת אישרה, והורתה לספק לו. 

גורם המקורב לחקירה גיחך על הטענות לפיהן מוסלי וחייא חברים טובים. "כל אזור תל אביב והמרכז בוער בגלל המלחמה בין האחים מוסלי לערן חייא. כנראה שיוסי מוסלי חי על הירח. הוא חלק מאותה מלחמה, משחק אותה ראש קטן. יש דוחות מודיעיניים רבים וכתבי אישום המתייחסים למלחמה בין הצדדים. הכל ממוסמך, בנוסף לשני עדי מדינה שמאשרים הכל", מציין גורם במשטרה, שם חושדים חוקרים שלאורך כל השנים שחי בדרום אפריקה, כולל בשבועות האחרונים, הפעיל מוסלי את אנשיו בשטח, בצורה ישירה או עקיפה, למטרות נקמה. בין היתר, עקב ניסיון הרצח של אחיו אלי ורצח העברייינים שמעון רביבו וליאור גרינברג, שהיו מזוהים עם האחים. החקירה מתנהלת בצמוד לפרקליטים בכירים מפרקליטות המדינה.