במשטרת ישראל מנסים לגרום לעבריין חליל דסוקי, שנעצר לפני כשבועיים בדובאי עם חצי טון קוקאין, להפוך לעד מדינה כדי שיפליל את ראשי ארגוני הפשיעה הישראלים ועבריינים בכירים נוספים כמי ששלחו אותו לבצע את ההברחה ומימנו אותה.

"דסוקי פחות מעניין אותנו", אומר ל-mako קצין משטרה ביחידה הארצית לחקירת פשיעה בינלאומית, "מעניינים אותנו מי ששלחו אותו ומימנו את העסקה המטורפת הזאת שיכולה הייתה להכניס לכיסי העבריינים בישראל יותר ממיליארד שקל. להערכתנו הם מעורבים בעוד שלוש הברחות גדולות נוספות שסיכלנו".

כזכור, לפני כשבועיים דסוקי (31), עבריין מוכר למשטרה תושב לוד, נעצר בדובאי לאחר מעקב של כמה ימים בחשד להחזקת חצי טון קוקאין שהוסתרו במשאית בעלת דפנות כפולות ובמיני וואן שלו במטרה להבריח את הסם היקר למערב אירופה וישראל.

במשטרת ישראל בשיתוף עם משטרת דובאי מנסים לגייס את דסוקי להיות עד מדינה ולפתוח את הפה בתמורה להטבות במשפטו, כשבין השאר יורידו מהפרק את האפשרות שהוא יוצא להורג, עונש שנמצא בסל האפשרויות של בית המשפט המקומי. במידה ודסוקי יסכים להצעה המפתה הוא לא יוצא להורג וירצה בישראל עונש קל יחסית של עד 15 שנה.

דסוקי עצמו טוען שבכלל לא ידע על הקוקאין שנתפס ושהגיע לדובאי לרכוש טלפונים סלולריים- אייפונים מוזהבים ולמכור בישראל ברווח גדול יותר. אבל הבעיה של דסוקי היא שמרגע נחיתתו בדובאי חוקרי המשטרה המיוחדת עקבו אחריו, הוא תועד בסרטוני מצלמות האבטחה מרגע נחיתתו ועד להגעתו למשאית הקוקאין.

"הוא לא ילשין על איש כי זה יסבך גם את כל המשפחה שלו והחברים הקרובים. הוא ייקח עליו את התיק ויתפלל שלא יוצא להורג", אומר עבריין מלוד שמכיר היטב את דסוקי, "אם הוא יפתח את הפה, העולם התחתון בישראל יתרסק". בני משפחתו של דסוקי טרם ביקרו אותו וגם חבריו הקרובים חוששים להגיע לדובאי מהפחד שייעצרו על ידי השלטונות המקומיים כפי שסייעו לו או ידעו על מעשיו.

נכון לעכשיו משפטו אמור להיפתח רק בעוד כמה שבועות לאחר שהתובע הכללי יגבש את כתב האישום נגדו. במשטרה ישראל מקווים שדסוקי יישבר ויסכים להפליל את המעורבים בעסקת הסמים ובמקביל נערכים מעקבים אחר בני משפחתו וחברים קרובים בניסיון ליירט שיחות טלפון שלהם עם גורמים שונים בניסיון להשיג את ראיית הזהב שתוביל למעצר ראשי הארגונים.