בפברואר 2015 נהרגו בתאונת דרכים מחרידה שמונה נשים, תושבות חורה, לאחר שמשאית התנגשה באוטובוס בו נסעו בכביש 31 סמוך לצומת להבים. כעת, כמעט שמונה שנים לאחר התאונה הקטלנית, נגזר היום (ראשון) עונשו של נהג המשאית.

האוטובוס שנפגע הסיע לאזור הדרום נוסעים ששבו מתפילה במסגד אל אקצה. כל שמונה ההרוגות היו נשים בשנות ה-50 לחייהן. המשאית, שהובילה טרקטור, פגעה בצידו השמאלי של האוטובוס. הטרקטור שנשאה המשאית נפל על האוטובוס ופגע קשות בכל מי שישב לצד החלון.

תאונת האוטובוס בצומת להבים
זירת התאונה בצומת להבים | צילום:

כאמור היום גזר בית המשפט לתעבורה בבאר שבע שבע שנות מאסר ושלילת רישיון ל 20 שנים על סאלם אבו ענאם, נהג המשאית. אבו ענאם הורשע בגרימת מוות ברשלנות של נוסעות האוטובוס. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות שיש להטיל על הנאשם עונש המבטא את חומרת המעשה ואת האחריות של הנהג לאירוע.

"נהיגתו הרשלנית של הנאשם גרמה לאסון כבד. חייהן של שמונה נשים תמימות, אשר בסך הכל נסעו באוטובוס חזרה לביתן, נגדעו באחת בצורה אכזרית בשל רשלנותו החריגה בחומרתה של הנאשם, אשר נהג במשאית תוך הפרה בוטה של חובת הזהירות המוגברת, אשר הוטלה עליו",  מסר עו"ד ואדים סיגל, מפרקליטות מחוז דרום לאחר מתן גזר הדין. "מדובר בתאונה שתוצאותיה קשות ביותר.

"ההרוגות הן תושבות היישובים הסמוכים לרהט", סיפר ראש עיריית רהט טלאל אל קרינאווי לאחר התאונה. "זו הייתה נסיעה מאורגנת של אנשים שנוסעים מדי שבוע לירושלים כדי להתפלל". לדבריו, תושבים רבים מהפזורה הבדואית הגיעו לזירת התאונה כדי לברר האם קרובים להם נפגעו. "זה כביש קשה מאוד", הוסיף אל קרינאווי. "אחד הקשים במדינת ישראל, כביש שגבה המון קורבנות".

"דיברתי עם הנהג והוא הסביר לי הכל", אמר נזיר, בעל חברת האוטובוסים שכלי רכב שלה נפגע בתאונה. "הוא אמר לי שמטען חורג של המשאית נכנס בצד של האוטובוס. בוכה, הבן אדם בוכה. אמר לי שהייתה תאונה, הרבה הרוגים ואז סגר את הטלפון".