א', שוטר סיור ותיק המשרת באחת מתחנות המשטרה במרכז הארץ, נכנס לפני כשנה וחצי להופעתו של הזמר בון ג'ובי שנערכה בפארק הירקון בעורמה, שלא במסגרת תפקידו ואף שיקר למפקד הכוח - קיבל לאחרונה עונש קל ביותרבגלל עברו העשיר והעובדה שבעבר חיסל כמה מחבלים ומנע אסון כבד.

תחילת הסיפור ביולי 2019, אז אשתו של השוטר רכשה כרטיס בודד להופעה של להקת הרוק האמריקאית, והגיעה למקום יחד עם בעלה השוטר שהיה במדים אבל לא בתפקיד.

אל האירוע ההמוני גוייסו כמה שוטרים שנבחרו לאבטח את ההופעה אליה הגיעו עשרות אלפי בני אדם וקיבלו צמיד מיוחד שאיפשר להיכנס למקום, ומפקדי הכוח בהופעה הדגישו בפני השוטרים כי עליהם לאבטח את ההופעה עם גבם לבמה.

א', שכאמור לא היה חלק מהכוח, הגיע להופעה עם אשתו כשהוא לבוש במדי משטרה ונושא נשק, ואחד האחראים בשטח שנתקל בו הורה לו לפנות למפקד הכוח כדי לקבל צמיד שיבדיל בינו לבין הצופים, אלא שמפקד הכוח לא זכר ש-א' לא היה בתדריכים שנעשו לשוטרים לפני ההופעה, וזה שיקר לקצין הבכיר שפיקד על הכוח ואמר לו שאינו יודע לאיזה כוח בשטח ההופעה הוא שייך וכי הוא סופח ולא זוכר מי מפקדו.

הקצין הבכיר הורה ל-א' לחזור לגזרתו, לאתר את מפקדו ולקבל ממנו צמיד. א' מצדו התעלם מהקצין הבכיר, נכנס לפארק וחזר אל אשתו שבינתיים פרסה שמיכה על הדשא ויחד צפו השניים בהופעה. בעיצומה של ההופעה, הבחין מפקד הכוח ב-א' וביקש ממנו להצטוות לאחד הכוחות, אך זה שוב שיקר לו במצח נחושה ואמר לו שהוא אינו בתפקיד, סיים משמרת לא מזמן ולכן לא הספיק להוריד את המדים.

מפקד הכוח, שהבין מיד שא' משקר אותו, הטיח בו מילים קשות ואמר לו שזמן קצר לפני כן הוא טען שהוא סופח לכוח המשטרתי וביקש ממנו צמיד. "זה לא יפה שאתה משקר לי", הטיח הקצין ב-א', שהבין שנקלע לצרה, והשיב לו: "בבקשה, רק אל תסבך אותי בצרות".

אלא שמפקד הכוח התעלם מתחנוניו של א', ודיווח לממונים עליו על התנהלותו ועל כך ששיקר לו כאשר טען שהוא חלק מכוח האבטחה כשבעצם מטרתו הייתה להיכנס לצפות בחינם בהופעה יחד עם אשתו. 

ימים ספורים לאחר ההופעה הגיע המקרה החמור למחלקה למשמעת במשטרת ישראל שהחליטה להגיש נגד א' כתב אישום לבית הדין שייחס לו עבירה של ניצול מעמדו כשוטר שלא במסגרת תפקידו ומתן הצהרה כוזבת.

התובע טען בבית הדין כי מעשיו של א' חמורים שכן מצופה מכל שוטר לשלם עבור כרטיס להופעה ולמסור פרטים מלאים לשוטר שביקש זאת ממנו, וציין בנוסף כי אם לא עברו של א', שחיסל מחבלים במסגרת תפקידו והציל אנשים רבים, היה דורש לגזור עליו עונש חמור של הורדה בדרגה לתקופה ארוכה.

לבסוף חתם התובע על הסדר טיעון עם סנגורו של הנאשם לפיו הוא יודה בעובדות כתב האישום וייגזר עליו עונש קל של נזיפה ותשלום קנס של 1,000 שקלים. השופטים ציינו בגזר הדין כי התלבטו ממושכות האם לכבד את הסדר הטיעון לאור חומרת מעשיו של א', ולבסוף החליטו לגזור עליו עונש של נזיפה חמורה, הורדה על תנאי בדרגה לחצי שנה ותשלום קנס של 1,000 שקלים.