מאפיונרים ועבריינים מאוקראינה שנמלטו מהקרבות במדינה והגיעו לישראל בטיסות דרך מולדובה ורומניה כדי להיכנס לארץ גורשו בחזרה לארצם. כניסתם סורבה מחשש שהם מתכוונים לחבור לעבריינים ישראלים מהמאפיה הרוסית בארץ ולהקים ארגוני פשיעה ובתי בושת בארץ.

ל-mako נודע כי אנשי רשות האוכלוסין ומשטרת ישראל מנעו את כניסתם של כ-270 פליטים, בהם כמה עשרות עבריינים ומאפיונרים, וכן צעירות שהוזמנו על ידי סרסורים ישראלים לעבוד בבתי בושת בארץ כשהם רוצים לנצל את מצוקתן הכלכלית.

"מדובר בעבריינים מסוכנים שחלקם מעורבים במעשים פליליים חמורים ובסחר של בני אדם באוקראינה. הם ניסו למצוא מקלט בישראל ולחבור על פי החשד לחברים שהם מכירים במאפיה הרוסית בארץ", חושף קצין בכיר במשטרת ישראל, "אנחנו עורכים בדיקות קפדניות מאוד עם אנשי רשות האוכלוסין בנתב"ג כדי למנוע את כניסתם של מאפיונרים או צעירות אוקראיניות שהוזמנו לארץ על ידי בעלי בתי בושת וסרסורים, שרוצים להעסיק אותם ומימנו את כרטיסי הטיסה שלהם".

השבוע נחשף לראשונה ב-mako כי סרסורים ועבריינים ישראלים, שחלקם הם גם בעלי בתי בושת, מנסים להכניס לישראל צעירות אוקראיניות שנמלטו והגיעו לארץ במצב כלכלי בעייתי כדי להעסיקן בבתי בושת בתמורה לשכר דירה, אוכל ומשכורת חודשית של 1,500 יורו. 

"אנחנו בודקים כל אחד ואחד מהפליטים והפליטות שמגיעים לארץ כדי לברר שהם לא עבריינים או שלא הוזמנו על ידי סרסורים ואנשי מאפיה רוסית. שוטרים עודכנו בנתב"ג להיות ערניים, לבדוק כל מסמך, לברר פרטים לעומק ובמידת הצורך לבצע מעצרים של המעורבים", ציין הקצין הבכיר.