תופעה חמורה ומטרידה מתרחשת בשבועות האחרונים בבית העלמין בנהריה: צעירים מהאזור נוהגים להיכנס לבית העלמין בשעות הבוקר והצהריים ולערוך מרוצי מכוניות בין חלקות הקברים ומחוץ לבית הקברות.

לפי תיעוד שהגיע לידי mako, נראים הצעירים כשהם משתוללים סמוך לבית העלמין ללא שום הפרעה ומבלי שאיש יעיר להם על כך. "הם הפכו את בית הקברות למסלול מרוצים ומשתוללים בין הקברים. הם מסכנים את עצמם ואת האנשים שמגיעים לבקר את קברי יקיריהם", זועמים תושבים מהאזור. "זו הפקרות והם פוגעים בכבוד המתים ומבזים אותם".

לדברי אחד התושבים, כמה ממרוצי המכוניות התרחשו גם במהלך הלוויות שנערכו במקום. "אין להם שום בושה לאותם צעירים לערוך מירוצים במהלך הלוויות? הם כנראה מנצלים את תקופת הקורונה ואת העובדה שהמשטרה עסוקה בדברים אחרים", זועם ר', תושב נהריה.

אושרת קמינר, תושבת העיר שתיעדה את מרוצי המכוניות, זועמת גם היא על התופעה וטוענת כי יש לטפל באותם צעירים פורעי חוק. "זה לא רק מרוצי מכוניות; יש תחרות אופנועים בין אותם צעירים והם ממש משתוללים בבית הקברות ללא הפרעה", מספרת קמינר.

"הם עושים פעלולים עם האופנועים ורכבי השטח, והיו גם מקרים מזעזעים שאנשים הרשו לעצמם לרכב עם סוסים במקום. זה הזוי. מה אנשים חושבים לעצמם?", זועמת קמינר. "זה בית עלמין, מדובר במקום קדוש. צריך לטפל בכל אותם חלאות שמרשים לעצמם לבזות את המתים ולא לכבד את בני המשפחות שמגיעים להלוויות. צריכים לעשות לזה סוף. זו תחושה איומה שאנשים מרשים לעצמם לעשות מה שבא להם ולא עושים להם כלום".

עם פרסום המקרים ברשתות החברתיות, ל-mako נודע כי משטרת נהריה מתכוונת לטפל בתופעה ולמנוע את המשך מרוצי המכוניות והאופנועים בבית העלמין העירוני.