אחרי שחשפנו כאן בשבוע שעבר לראשונה את מכתב ה"אני מאשים" של נתי חדד מהכלא התאילנדי שהגיע לידי mako שבועות לפני נחיתתו בישראל, חדד חושף כעת, בחלק השני של המכתב, את הסיבות למעצרו ומספר מדוע מדובר בגיבוב של שקרים ועלילת דם שתפרו נגדו כדי לשלוח אותו לכלא ולהשתלט על עסקיו בתאילנד.

"אני רואה תמונה שלי באמצע עיתון מקומי וכתוב שאני 'המוציא לפועל'. מה בדיוק מוציא לפועל? אין לי מושג. אמרו שיש לי קזינו בקוסומוי, שאני מוכר סמים, שאני לוקח שוחד ופרוטקשן מעסקים ישראליים. שיש לי מרפאה לא חוקית שנועדה לארגוני פשיעה, שגנבתי אישורים של דוקטור סאם (מי שניהל את המרפאה עם חדד) ואת התעודות שלו", כתב חדד במכתב כשדמעות מציפות גרונו ומרטיבות את הדף בימים בהם כלל לא האמין שיחזור ארצה.

"הם אמרו שאני מתחזה לשוטר... הם אפילו לקחו (הכוונה לשוטרי משטרת תאילנד) אקדח מפלסטיק שאני עושה איתו הדרכות והציגו את זה בתור אקדח אמיתי... הכול כדי להשחיר את שמי... בתוך שנייה הפכו אותי למפלצת".

חדד ישב כזכור כשלוש שנים בכלא המרכזי בקוסומוי בתנאים תת אנושיים, והודות לאמו נורית חדד שפעלה ימים כלילות וללא הפסקה, הוא הועבר לפני כשבועיים לישראל לרצות את המשך מאסרו. אז, וגם היום, חדד ומשפחתו לא עצרו לרגע בניסיונם להוכיח ולהראות שמעצרו היה מיותר והוא חף מפשע.

"בהתחלה שמרתי על שקט כדי להבין לאן הרוח נושבת ומה רוצים ממני. הייתי בטוח שאשתחרר, שמדובר בטעות. היו לי הוכחות וראיות כל דבר. הייתי בטוח שאני מנצח. אחרי שלושה חודשים הגישו נגדי כתב אישום. לא הסכימו לשחרר אותי בערבות. מישהו מלמעלה דאג שאשאר במעצר", כותב חדד, "ביקשתי מבית המשפט להחזיר לי את הטלפונים שלי, המחשבים שלי וכמובן המצלמות של המרפאה, כי שם רואים בבירור את דוקטור סאם כשהוא איתי מטפל באנשים ונמצא במרפאה. זו ההוכחה שהוא שיקר במשטרה נגדי... הבנתי שבמשטרה הפחידו אותי כדי שישקר ויפליל אותי. עד היום לא קיבלתי את המצלמות שבקלות היו מוכיחות את חפותי".

לטענתו של חדד, נציג המשטרה התאילנדית טען בבית המשפט כי הוא לא מוצא את מצלמות האבטחה, ואז לדבריו המשטרה כנקמה תפרה לו את תיק התרופות. "כשאני אצא מכאן אראה לך בדיוק איך עבדו עליי בבית המשפט. יש לי הוכחות... קיבלתי שנה וחצי על האקדח. לא שפטו אותי על המרפאה שהייתה סגורה ולא על התרופות... התחננתי למשפחה שלי לעשות רעש ציבורי אבל אמרו לי לחכות ושבעוד כמה חודשים אהיה בבית. הפחידו אותם שרעש ציבורי יפגע לי בשחרור", מספר חדד במכתב.

אלא שארבעה חודשים לפני שחרורו, חדד קיבל לתדהמתו כתב אישום מהפרקליטות התאילנדית המאשימה אותו בהחזקת תרופות מרשם שלא כחוק ובניהול מרפאה ללא הסמכה רפואית, ועכשיו הוא חושף לראשונה כיצד הייאוש מאותו כתב אישום חמור הוביל אותו להחלטה להתאבד בין כתלי הכלא.

 

"זה התיק הכי ביזארי. כאן הבנתי שתופרים לי תיק שוב. אף אחד לא עוזר לי. זה קרה שנה אחרי שנעצרתי, וזה השלב שבו החלטתי לסיים את החיים שלי בכלא, לא לפני שכתבתי מכתב של 22 עמודים... סיפרתי שאני מתכוון להתאבד בקרוב מאוד בכלא... היו כאלה שהעדיפו שאתאבד. ידעו שיש לי סודות... ניסיתי להתאבד אבל לא הצלחתי. על הגוף שלי כתבתי את מכתב ההתאבדות. לסוהרים לא היה מושג מה כתוב שם", משחזר חדד.

הניסיון ומכתב וההתאבדות שכתב על גופו גרמו לשינוי מהותי בתפיסת העולם של משטרת תאילנד כלפיו, היחס אולי השתנה מעט, אבל זה ממש לא עזר לו בתיק התרופות בו הועמד לדין.

"היה ברור לכולם שאני זכאי, אבל הביאו את דוקטור סאם והוא טען שהוא בכלל לא מכיר אותי ושבחיים שלו הוא לא היה במרפאה שלי. טען שגנבתי לו תעודות הרופא שלו. הייתי בהלם וכך גם המשפחה שלי שהייתה באולם בית המשפט", נזכר חדד. "סרטון מהמצלמות שהגיע אליי ושבו רואים את הרופא עובד במרפאה היה הקלף המנצח שלי. אבל השופט אמר לי במהלך המשפט: 'אם תלחם תקבל שמונה שנים. הייתי בשוק. אמרתי למה? יש לי הוכחות שמוכיחות שאני חף מפשע, שדוקטור סאם משקר".

"עורך הדין שלי אמר לי שאנחנו נפסיד במשפט כי המרפאה רשומה על שמי וגם חוזה השכירות של המקום על שמי. גורמים רשמיים בכירים בארץ אמרו למשפחה לי שעדיף שאני אודה והם ידאגו להחזיר אותי לארץ בהקדם", ממשיך נתי, "קיבלתי ארבע שנים וארבע חודשים בגלל שהחזקתי אקמול במרפאה. כשתראה את כתב האישום תהיה בהלם. שמעון, תבין, מה שסיפרתי לך עד עכשיו זה חלק קטן מאוד ממה שיש לי תאמין לי. אני לא אשקר לך. עכשיו שתבין החיים לי בסכנה ממשית ולא מהקורונה. והמבין יבין. בתאילנד כל כך לחוצים ממני ומהמידע שיש לי. עד כדי כך שהם שלחו גנרלים לכלא שלי כדי להחתים אותי על מסמכי סודיות כתנאי להסגרתי לארץ".

(בתמונה: חלק ממכתב ההתאבדות שכתב חדד על גופו. באדיבות: חדשות בזמן)

בהמשך חדד מודה במכתב לשרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד שסייעה לשחרורו ולשר לביטחון הפנים לשעבר, גלעד ארדן, כמו גם לנשיא המדינה, ראובן ריבלין ששיגר מכתב חנינה למלך תאילנד וביקש לשחרר את חדד מהכלא ולהעבירו  לארץ.

לקראת סיום מכתבו, כתב לי חדד על חששו לצאת מהכלא התאילנדי בארון קבורה. "בכל אופן שמעון, אני עושה איתך עסקה: אם יצאתי מהכלא חי ולא בארון קבורה, אתה מקבל את כל החשיפה הזו שיש לי", סיים חדד את העמוד האחרון במכתבו.