ג', עבריין בן 25, לא האמין כאשר גילה שמי שהפלילה אותו היא לא אחרת מאשר אמו. כעת עדותה של אמו עשויה לשלוח אותו לכמה שנים טובות בכלא.

המקרה התרחש לפני כעשרה ימים. ג', עבריין צעיר באמצע שנות העשרים לחייו הצטייד על פי החשד באקדח תשעה מ"מ וקיבל משימה לפגוע בעבריין המזוהה עם ארגון הפשיעה של עמוס לביא השולט בעיר רחובות.

באחד הלילות ג' ארב לעבריין וירה לעברו כדור אחד ונמלט מהמקום בקורקינט חשמלי. הכדור לא פגעו בעבריין. כעבור כמה ימים חוקרי משטרת רחובות איתרו את ג' החשוד בירי בבית אימו בשכונת "כפר גבירול" בעיר. ג' הכחיש מכל וכל את ירי.  מעצרו הוארך בשלושה ימים אבל העבריין המשיך להתבצר בעמדתו שבכלל לא היה בזירת הירי.

בידי החוקרים היו מצלמות אבטחה המתעדות את המעשה אבל לא הייתה להם ראיית זהב חד משמעית שתפליל את ג' ותוביל לכתב אישום נגדו בגין ירי באזור מגורים, החזקת נשק ונשיאת נשק.

החוקרים עשו תרגיל ל-ג'. הם הביאו את אמו לתחנה הציגו בפניה את הסרטון ובו הבגדים שלבש באוֹתו היום וביקשו ממנה לזהות את האיש בתמונה. "זה הבן שלי מאה אחוז", אמרה האם לחוקרים. החוקרים שאלו שוב והאם אמרה שהיא זוכרת שיצא מהבית עם הבגדים שנראים במצלמת אבטחה.

זה הספיק לחוקרים להביא אתמול את ג' להארכת מעצר שנייה בבית משפט השלום בראשון לציון. מעצרו של ג' הוארך בארבעה ימים והעדות של האם והחומרים המפלילים הועברו לפרקליטות שאמורה לבחון אותם ולקבוע האם להגיש נגדו כתב אישום ובאלו סעיפים.