שנה וחצי אחרי חיסולו האכזרי בפנמה של הישראלי גלעד בן שלמה (32), מי שנחשב לאחד העבריינים האלימים שפעלו בישראל ובעבר שימש כיד ימינו של ראש ארגון הפשע, מיכאל מור, כעת מתברר כי בן שלמה חוסל לאחר סכסוך אלים עם עבריין מקומי שהוציא חוזה חיסול על ראשו של בן שלמה.

"גלעד הרגיש שהוא אלוהים ושפנמה זה ישראל. הוא היה בטוח שהוא יכול לעשות מה שבא לו אבל הוא לא הבין שיש פה מאפיונרים מסוכנים וחסרי אלוהים שבשנייה אחת גומרים עלייך מחסנית מטווח אפס", מספר ל-mako עבריין ישראלי שהתגורר עד לאחרונה בפנמה.

כעת כאמור אנחנו חושפים כאן לראשונה את הפרטים המלאים מאחורי חיסולו האכזרי של בן שלמה, שבשנים שקדמו לחיסול שהה בפנמה ובעבר נעצר במדינה בגין סחיטה של עסקים ישראליים ויהודיים.

בן שלמה נורה למוות בתחילת נובמבר 2019 במרכז הקניות "פלאסה קנדי" שבבירת המדינה, פנמה סיטי, שלוש שנים אחרי שהוא וכמה מחייליו נעצרו ונשפטו לארבע שנות מאסר בפועל בגין עבירות של איומים וגביית דמי חסות מאנשי עסקים המשתייכים לקהילה היהודית בעיר. בן שלמה נכלא בכלא המרכזי בפנמה, ולאחר שחרורו החזיק כמה חנויות נוחות שפעלו 24 שעות ביממה, והיה מעורב בכמה עסקים שעסקו בהמרת כספים ואחד מהם פעל באותו הקניון שבו נורה למוות.

"הוא תמיד היה מוקף שומרי ראש. הוא סיפר לי שהוא שילם פעם 30 אלף דולר בחודש עבור 15 שומרי ראש ששמרו עליו 24/7", מגלה עבריין ישראלי שהכיר היטב את בן שלמה. "הוא היה גבר שבגברים ואף פעם לא בגד באף אחד".

 

גלעד בן שלמה, העבריין שנרצח בפנמה (צילום: טוויטר)
זירת הרצח של בן שלמה | צילום: טוויטר

על פי עדי ראייה, רוצחיו של בן שלמה הגיעו לקניון רכובים על אופנוע של חברת שליחויות מקומית, וכשזיהו אותו מחוץ לקניון הם ירו בו כמה כדורים מטווח אפס ונמלטו בחסות החשיכה. בן שלמה נורה בחזהו ומת במקום, ויחד איתו נפגע גם אזרח ונצואלני כבן 20 שנורה בשוגג ועל פי החשד היה זה שפיתה את בן שלמה להיפגש עימו ונשלח על ידי המתנקשים שפעלו כאמור בשליחותו של אותו מאפיונר.

המשטרה המקומית פתחה מיד בחקירת האירוע, אבל גם שנה וחצי אחרי התיק עדיין לא פוענח. אך ממידע שהגיע לידי mako, מתברר שבן שלמה הסתכסך בכלא המקומי עם אותו מאפיונר שעסק בתחום הסחר בסמים ואמצעי לחימה, ובאחד הוויכוחים ביניהם העבריין הפנמי דקר את בן שלמה כמה פעמים, אך זה ניצל בנס לאחר שקיבל טיפול מציל חיים במרפאת הכלא.

מיד לאחר החלמתו החליט בן שלמה לנקום באותו עבריין, הוא הצליח לרכוש בתוך תחומי הכלא אקדח תשע מ"מ, ובהזדמנות הראשונה שהבחין בעבריין שדקר אותו ירה בו כמה כדורים. העבריין נפצע באורח קשה, ומיד אחרי המקרה בן שלמה הבין שהוא חי על זמן שאול שכן אותו עבריין החל לרקום את תוכנית הנקמה בו יחד עם כמה מאנשיו ובסיוע של סוהרים מקומיים.

כמה ימים לאחר מכן בן שלמה הגה תוכנית מבריקה מבחינתו, אחרי שפנה לתביעה במדינה והציע לקנות את מאסרו במה שמכונה 'מעצר פנמה', ולפיו אסיר קונה על פי חוק את מאסרו, אבל למרות שהוא משתחרר הוא עדיין מוגדר כאסיר ברישיון עד לסיום תקופת העונש שנקצב לו, ואם הוא מעורב שוב בפלילים ונעצר הוא מוחזר מיידית לכלא להמשך ריצוי עונשו.

בן שלמה היה זקוק לסכום של 300 אלף דולרים על מנת להוציא את תוכניתו לפועל, והוא מיד יצר קשר עם חברו הקרוב מיכאל מור כדי שזה יסייע לו בהשגת הכסף. מור מצידו הבטיח לנסות ולסייע לבן שלמה אך לא הצליח במשימה, ומאותו יום בן שלמה ניתק עימו את הקשר לאחר שחש נבגד מפטרונו לשעבר.

לבסוף היה זה תושב מרכז הארץ, שהכיר היטב את בן שלמה, והיה זה שמשכן את ביתו והעביר לו את הכסף שסייע לשחרורו מהכלא. "מיד אחרי שיצא מהכלא גלעד היה שאנן מאוד והסתובב בלי שומרי ראש. הוא חשב שאם אותו עבריין נמצא בכלא אז הוא יתקשה לפגוע בו", מספר גורם ישראלי המתגורר בפנמה. "אבל הוא טעה טעות מרה שעלתה לו בחייו. הוא לא הבין שפנמה זה לא חיפה או תל אביב. פה כללי המשחק ברורים ואין ממש ערך לחיי אדם. חבל עליו".